Білий дім відмовився співпрацювати з Конґресом щодо «українського кейсу».

В адміністрації президента вважають, що більшість у Палаті представників  США порушує громадянські свободи і принцип поділу влади.

 

    

 

Білий дім не погодився співпрацювати з демократичною більшістю Палати представників Конґресу США в розслідуванні в рамках підготовки до процедури імпічменту президента Дональда Трампа. «Виконавча гілка влади не братиме участі в упередженому політичному спектаклі. Демократи мають власні цілі, порушують громадянські свободи і принцип поділу влади», – наголошено в заяві прес-секретарки президента Стефані Ґрішем (Stephanie Grisham), опублікованій у вівторок, 8 жовтня на офіційному сайті Білого дому. Вона закинула демократам  бажання скасувати результати виборів 2016 року.

 

«Президент не зробив нічого злого, і демократи знають це», – підкреслила Ґрішем. За її словами, Дональд Трамп і його адміністрація «продовжать боротися за американський народ, розвивати економіку», а також «захищати інтереси Америки всередині країни і за кордоном».

 

Як ми вже повідомляли, кількома днями раніше Палата представників Конґресу запросила повісткою документи щодо «українського кейса» у адміністрації Білого дому, Держдепартаменту США, віце-президента Майкла Пенса, а також Міністерства оборони і адміністративно-бюджетного управління адміністрації президента. Йдеться про документи, пов'язані зі все тією ж телефонною розмовою американського президента Трампа і президента України Володимира Зеленського від 25 липня. Про це говорилося в спільній заяві трьох голів комітетів Конґресу – зі закордонних справ, з нагляду та спеціального комітету з розвідки, опублікованій у п'ятницю, 4 жовтня. Всі ці комітети очолюють демократи.

 

Конґресмени зобов'язали адміністрацію Трампа надати документи терміном до 18 жовтня. Голови зазначених комітетів пояснили, що були змушені надіслати повістку після того, як Білий дім не надав документів, які були затребувані в листі ще від 9 вересня.

09.10.2019