Пристайко: Попередники з самого початку не хотіли виконувати "Мінськ".

 

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що команда Володимира Зеленського наразі намагається завершити той процес з припинення війни і повернення Україні окупованих територій Донбасу, який було розпочато кілька років тому в Мінську, – або ж показати його безперспективність, щоби, відтак, переходити до інших варіантів.

 

 

Про це Пристайко сказав під час ефіру на телеканалі ICTV.

 

"Президент Зеленський і вся команда намагаються все-таки завершити те, що почали попередники, починаючи з "Мінська". Якщо ми з вами розуміємо і побачимо, що Путін нічого не зробить, і наші партнери більше не можуть змусити його піти на прогрес у цьому напрямку, то нам доведеться чесно сказати, що цей трек ми більше не можемо виконувати і нам ніхто не може допомогти. Що таким чином нам не вдасться вирішити ситуацію і ми змушені перейти до треку номер два. Поки ми з вами не зрозуміємо, що вичерпали всі позиції", – сказав Пристайко.

 

Міністр додав, що за відсутності домовленостей Україні доведеться "кинути все" і посилювати армію, "чекаючи чергової атаки". Він припустив, що Україні доведеться звертатися до світової спільноти через те, що нам, напевне, потрібна "місія з підтримання миру між нами, а найкраще, на всіх окупованих територіях".

 

Якщо ж світова спільнота не прийме цього варіанту (котрий не вдалося втілити і дотепер), то є й наступний план: "Третій трек, напевно, буде, коли ми зовсім нічого не зможемо зробити і потрібно буде йти за "кіпрським сценарієм" або якимось іншим", – додав міністр.

 

Пристайко каже, що його попередники легковажили "мінським процесом". "Ми вважаємо, що весь той час, який ми вже втратили на те, що вели переговори, як я тепер з'ясовую, про те, що ніколи не збиралися виконувати, з самого початку... я не вважаю, що це нормальне ставлення до своїх партнерів, включно з німцями і французами. Говорити їм, що будемо щось робити, домовлятися з вами, але насправді не збираємося цього виконувати", – обурився голова МЗС.

 

08.10.2019