Оголошено імена лауреатів Нобелівської премії з фізики.

Ними стали автори революційних відкриттів в астрономії.

 

 

Шведська королівська академія наук оголосила у вівторок, восьмого жовтня, що Нобелівську премію з фізики за 2019 рік буде вручено канадсько-американському науковцю Джеймсові Піблсу (James Peebles) і двом швейцарцям – Мішелеві Майору (Michel Mayor) та Дідьє Кело (Didier Queloz). Про це повідомляє офіційна сторінка Нобелівського комітету в Twitter.

 

Джеймс Піблс отримає 50 відсотків премії «за теоретичні відкриття у фізичній космології». Швейцарські науковці отримують по 25 відсотків «за відкриття екзопланети, яка обертається навколо зірки сонячного типу».

 

Вважають, що Мішель Майор та Дідьє Кело розпочали революцію в астрономії. За результатами їхнього дослідження на Чумацькому Шляху знайдено понад чотири тисячі екзопланет, різних за розміром, формами та орбітами. 1995 року вчені здійснили перше відкриття планети за межами нашої Сонячної системи.

 

Дослідження Джеймса Піблса стосуються всього космосу. Вони є основою нашого сучасного розуміння історії Всесвіту, починаючи від Великого вибуху і до наших днів.

 

Нагадаємо, що 2018 року Нобелівську премію в царині фізики отримали Артур Ашкін (США), Жерар Муру (Франція) та Донна Стрікленд (Канада) за новаторські винаходи в галузі фізики лазерів.

08.10.2019