Спецпредставник США щодо України Курт Волкер подав до демісії.

Стало відомо, що його ім’я згадується у листі інформатора про телефонну розмову Трампа зі Зеленським.

 

 

Про те, що спецпредставник США щодо України Курт Волкер подав у відставку, повідомив в суботу, 28 вересня, американський телеканал CNN з покликом відразу на кілька джерел. Державний департамент США поки що не коментує демісії Волкера.

 

Декількома годинами раніше Курта Волкера викликали до Палати представників Конґресу США. Там його розпитували про контакти американського президента Дональда Трампа з українським колегою Володимиром Зеленським у рамках підготовки до процедури імпічменту Трампа.

 

Волкер був згаданий в листі невідомого інформатора, з якого розпочався «телефонний скандал». У тексті йдеться, що Волкер і амбасадор Сполучених Штатів у Євроунії Ґордон Сондленд зустрічалися зі Зеленським та іншими українськими політиками 26 липня і, ймовірно, давали поради українському керівництву про те, як реаґувати на вимоги Трампа. Ймовірно, вони передали Зеленському вказівки Трампа щодо розслідування проти сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Окрім того, йдеться в листі, Волкер і Сондленд обговорювали з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані те, як мінімізувати шкоду національній безпеці США.

 

Нагадаємо, що Курт Волкер був призначений на посаду спецпредставника Держдепартаменту США щодо України в 2017 році. Він відігравав ключову роль в спробах Вашінґтона вирішити кризу в Україні, спричинену анексією Криму Росією і російською інвазією на Донбасі.

28.09.2019