Тернопіль хоче стати дружнішим до дітей і молоді.

 

 

Тернопільська громада має намір отримати спеціальний статус і відзнаки «Громада, дружня до дітей та молоді». Одним із перших кроків на цьому шляху стало підписання Меморандуму про взаємодію міськради з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Тернопільська громада зобов’язалася створити сприятливіше середовище для розвитку дітей і молоді. Угоду підписали керівник соціальних програм Представництва ЮНІСЕФ в Україні Артур Айвазов і мер Тернополя Сергій Надал.

 

Отримання згаданого статусу й відзнаки дасть змогу тернопільській громаді тісніше працювати з іншими громадами в Україні та за її межами, залучати інвестиції, передусім – у соціальні проєкти.

 

 

 

Світова ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді», започаткована ЮНІСЕФ, об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес задля спільної мети – створення комфортного для дітей і молоді середовища, де кожен може реалізувати свій потенціал. Вона передбачає захист 5 базових прав дитини, зокрема право на освіту й охорону здоров’я. Тернопіль став одним з учасників її реалізації.

 

У рамках роботи в цьому напрямі Тернопільська молодіжна міська рада вже провела соціологічне опитування, щоб визначити становище дітей, молоді та батьків у місті. За підсумками опитування 1000 осіб різних вікових категорій (діти молодших класів, старшокласники, студенти, молодь, яка працює, і батьки), Тернопіль є безпечним і комфортним містом для проживання дітей і молоді. На основі цих даних тепер розроблятимуть подальший План дій для роботи в цьому напрямі й отримання статусу «Громада, дружня до дітей та молоді».

 

Для довідки:

 

Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» – це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей і молоді.

 

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, зокрема  право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямі захисту прав дітей та молоді та виконають план дій, отримуватимуть офіційний статус, який дозволить громаді  тісніше працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проєкти. 

 

В Україні програма стартувала навесні 2018 року після підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ, урядом України та партнерами.

 

27.09.2019