Завершено останній том першої половини видання, що презентує часопис «Діло» за 1880-1939 роки.

Сьогодні  у Львівській національній науковій бібліотеці імені Василя Стефаника презентували багатотомник «Часопис «Діло» ( Львів, 1880- 1939 рр.) Матеріали до біобіблеографістики» (зокрема його п’ятий том), що завершує опрацюваня тридцяти річників цього видання.  Йдеться про амбітний проєкт її працівника, відомого львівського бібліографа, завідувача відділу україніки Костянтина Курилишина.

 

 

Звичайно, пересічний земляк, залюблений у різного гатунку телешоу, на цей багатотомник, швидше  за все, реагувати не буде. Але для дослідницько-наукового світу видання – безцінне.  У вітальній промові доктор історичних наук Богдан Якимович відзначив, що сучасному науковцю, аби щось у «Ділі» знайти, лишень для перегляду часопису за рік треба мінімум пів дня. А тут – завдяки Костянтину Курилишину – найважливіші посилання зібрані під однією обкладинкою, що суттєво полегшує дослідникам їхню працю.

 

Це тим більше важливо, що «Діло» було єдиним саме українським часописом Галичини, що презентував інтереси українців в умовах Австро-Угорської імперії, Першої світової війни, відновлення Польської держави та короткого періоду Західноукраїнської народної Республіки. І що жоден дослідник, який вивчає будь-які історичні, історико-культурні чи інші процеси Галичини чи України ХІХ-початку ХХ століть без штудіювання «Діла» обійтися не може.

 

Про найцікавіше у роботі над багатотомником Z розповість докладно у наступній публікації, яку плануємо вже на наступний тиждень: Костянтин Курилишин розповість, як йому ця титанічна робота вдається, про свої втрати і здобутки, про скороминуще і вічне, про те, що може людину знищити, і про те, заради чого усе-таки варто жити.

 

 

Перший том цього видання було презентовано Костянтином Курилишиним 30 вересня 2015 року. Отже, щороку ми мали з нього по книжці

 

Текст і знимка з нинішньої презентації Ярини Коваль

 

27.09.2019