Нацрада відмовила телеканалу "112-Україна" в цифрових ліцензіях.

 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовила в продовженні цифрових ліцензій на мовлення дочірним компаніям телеканалу "112-Україна". Як повідомляє видання "Детектор медіа", Нацрада відмовила в регіональному мультиплексі МХ-5 п’яти регіональним компаніям – ТОВ "Новий формат ТВ", ТОВ "Аріадна ТВ", ТОВ "Партнер ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Лідер ТВ" – які мовили під логотипом "112-Україна".

 

 

Свої рішення Нацрада мотивувала тим, що протягом дії ліцензій компанії систематично порушували умови ліцензій і законів.

 

Строк дії ліцензій компаній завершився ще рік тому, у вересні 2018-го, але вони продовжували мовити, доки Нацрада не розгляне питання продовження або непродовження ліцензій. Фактично, 26 вересня стало останнім днем дії ліцензій цих компаній, після чого вони мають припинити цифрове мовлення.

 

"Ми оперативно повідомимо оператора телекомунікацій ("Зеонбуд") про кожне ухвалене рішення", – заявив член Нацради Сергій Костинський.

 

За період діяльності цих компаній Нацрада застосувала до кожної з них вісім санкцій, які є чинними та не скасованими судом.

 

Систематичні порушення, які фіксувала Нацрада протягом мовлення цих п’яти компаній, пов’язані з порушенням ними програмних концепцій, які передбачали регіональне мовлення в розважально-інформаційному форматі, а фактично на частотах мовив загальнонаціональний інформаційний канал "112 Україна".

 

Члени Нацради наголосили, що не йдеться про позбавлення ліцензії самого каналу "112 Україна": він має супутникову ліцензію та продовжить мовити. А йдеться про регіональні компанії, які зобов’язані були мовити як регіональні канали, а не ретранслювати загальнонаціональний канал (юридично це було створення "спільного продукту", а не ретрансляція).

 

Перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк сказала, що питання не має стосунку до свободи слова, а йдеться про систематичні порушення закону та умов ліцензій.

 

 

26.09.2019