НАТО відкинуло пропозицію Москви щодо мораторію на РСМД.

В Північноатлантичному Альянсі вважають, що російська пропозиція не заслуговує на довіру.

 

                                                      Оана Лунґеску

 

У НАТО відкинули пропозицію Росії запровадити мораторій на розміщення ракет середньої і меншої дальності в Європі. «Ця пропозиція не заслуговує на довіру. Росія вже розмістила на своїй території ракети 9М729 (SSC-8 за класифікацією Альянсу). Перед перемовинами необхідно знищити ракети таким чином, щоб це можна було перевірити», – заявила в середу, 25 вересня, речниця Північноатлантичного Альянсу Оана Лунґеску (Oana Lungescu), чиї слова цитує німецьке видання Junge Welt.

 

Президент РФ Володимир Путін 19 вересня надіслав країнам-членам НАТО листи з пропозицією ввести такий мораторій. У своєму посланні шеф Кремля, зокрема, написав: «Росія вже оголосила про своє рішення не розміщувати ракети середньої і меншої дальності в Європі чи інших регіонах, допоки від цього будуть утримуватися американці. Ми закликали США і їхніх союзників взяти на себе аналогічні зобов'язання, однак зустрічної зацікавленості поки що не спостерігаємо. Закликаємо вас підтримати наші зусилля, виступивши на користь оголошення в рамках НАТО мораторію на розгортання РСМД наземного базування, аналогічного тому, який оголосила Росія».

 

Нагадаємо, що 2 серпня США і Росія завершили вихід з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД). Підставою для припинення дії угоди стала розробка Росією ракети 9М729, здатної пролетіти понад 500 кілометрів. У Вашінґтоні і Північноатлантичному Альянсі вважають, що Москва тим самим порушила договір. Росія визнає наявність ракети, але стверджує, що цим не порушує ДРСМД.

 

Цей договір був підписаний 1987 року генеральним секретарем ЦК КПРС Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейґаном.

26.09.2019