Зеленський: Сталий розвиток неможливий під звуки пострілів і вибухів.

 

Президент України Володимир Зеленський вважає, що завадою для того, аби Україна вийшла на шлях сталого розвитку, є російська аґресія.

 

Про це Зеленський сказав під час виступу на "Діалозі лідерів" на саміті ООН з питань цілей сталого розвитку в рамках 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, повідомила пресова служба Офісу Президента.

 

 

"Жодна держава не досягне сталого розвитку без миру та відчуття безпеки. Сталий розвиток неможливий під звуки пострілів і вибухів, неможливий там, де панують агресивні геополітичні стратегії, що аплодують вторгненню до інших держав і порушенню прав і свобод людини", – зазначив Президент України.

 

Голова держави запевнив, що Україна віддана зобов’язанням щодо цілей сталого розвитку, визначених ООН, однак на цьому шляху є бар’єри. "Перший [бар'єр] – це внутрішньополітична традиція, коли важливі для розвитку реформи отримують спротив. Але з цим нова українська влада обов’язково впорається. Другий бар’єр набагато складніший. І нам його не подолати без міжнародної підтримки. Це війна внаслідок російської агресії проти України", – сказав Зеленський.

 

Президент нагадав, що через окупацію Криму та частини Донбасу в Україні було зруйновано критично важливу інфраструктуру та промислові об’єкти, втрачено міжгалузеві зв’язки. "Найголовніше – Україна втратила понад 13 тисяч громадян. Це не лише професійні військові, а й добровольці. Серед загиблих є медики, педагоги, спортсмени, науковці, дослідники, художники, музиканти, журналісти, правозахисники. Кожен міг би зробити свій внесок у розвиток не лише України, а й усього світу. Але це, на жаль, неможливо", – заявив голова держави.

 

Зеленський вірить, що разом з міжнародними партнерами "політико-дипломатичним шляхом ми зможемо домогтися повернення наших територій, припинення війни та панування миру".

 

25.09.2019