Україна пропонує Італії створити спільну слідчу групу для "справи Марківа".

 

Президент України Володимир Зеленський порушив питання засудженого в Італії громадянина України Віталія Марківа під час своєї зустрічі з прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте у рамках 74-ї сесії Генеральної асамблеї ООН.

 

 

Голова держави зазначив, що він очікує всебічного та об’єктивного розгляду цієї справи, й запропонував створити спільну слідчу групу для з’ясування обставин смерті італійського журналіста Андреа Роккеллі, повідомила прес-служба ОП.

 

Також під час зустрічі обговорили важливість продовження санкційної політики стосовно Росії. Прем’єр-міністр Італії наголосив, що санкції не можуть бути зняті, доки не відновлено територіальну цілісність і суверенітет України.

 

Сторони обговорили широкий спектр питань двостороннього та багатостороннього порядку денного, відзначивши, зокрема, активізацію співпраці в інвестиційній сфері.

 

У липні, невдовзі після ухвалення вироку італійським судом, Зеленський уже мав розмову з Конте щодо справи Марківа. Президент запропонував правову допомогу України у проведенні ґрунтовної спільної експертизи обставин смерті Роккеллі і висловив стурбованість невиправдано жорстким рішенням суду, наголосивши на важливості неупередженого розгляду цієї справи в апеляційній інстанції.

 

 

12 липня суд в італійському місті Павія визнав винним і засудив до 24 років ув'язнення бійця Національної гвардії України Віталія Марківа, обвинуваченого у причетності до загибелі італійського журналіста. Таким чином, уперше за кордоном засудили українського солдата, який обороняв Україну від агресора.

 

Віталій Марків, який має громадянство України та Італії, перебуває за ґратами з 30 червня 2017 року, коли його заарештували в аеропорту Болоньї.

 

Марківа звинуватили у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського фотографа Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова. Вони загинули внаслідок мінометного обстрілу 24 травня 2014 року біля підніжжя гори Карачун під Слов’янськом, на контрольованій тоді бойовиками території.

 

Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством. За їхньою версією, перебуваючи на горі Карачун, Марків передав інформацію про перебування журналістів українській армії.

 

Захист відкидав ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.

 

Італійська сторона відмовилася від проведення слідчих дій на місці події, а також проігнорувала пропозиції України щодо створення спільної слідчої групи, які лунали після арешту Марківа.

 

Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Мироновим та Роккеллі біля пагорба Карачун під Слов’янськом і якому єдиному вдалося вижити.

 

25.09.2019