Суд Італії засудив Віталія Марківа на 24 роки в'язниці.

 

Суд в італійському місті Павія 12 липня визнав винним і засудив до 24 років ув'язнення бійця Національної гвардії України Віталія Марківа, обвинуваченого у причетності до загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі під Слов’янськом у 2014 році. Таким чином, уперше за кордоном засудили українського солдата, який обороняв Україну від агресора.

 

 

Рішення ухвалили присяжні, повідомляє "Радіо Свобода".

 

Під час сьогоднішнього засідання суддя надала заключне слово підсудному. Віталій Марків сказав, що він не хоче вдаватися у подробиці, оскільки його адвокати все донесли під час дебатів.

 

"Я – звичайний солдат і патріот своєї країни, довіряю італійському правосуддю і чекаю на ваше рішення", – сказав український військовик.

 

Адвокатка Марківа Донателла Рапетті попросила суд визнати свого підзахисного невинуватим. Згідно з позицією захисту, немає підтверджень, що Роккеллі та його супутник росіянин Андрій Миронов загинули внаслідок обстрілу саме з українського боку.

 

Інший адвокат, Нікколо Бертоліні Клерічі, вказував на свідчення про те, що Марків радив іншим журналістам не їхати до небезпечної зони, – це, за його словами, ставить під сумнів ймовірність того, що нацгвардієць умисно міг нашкодити працівникам ЗМІ.

 

Водночас обвинувачення вимагало визнати Марківа винним і засудити його до 17 років ув’язнення. Тобто на 7 років менше, аніж зрештою присудив суд.

 

Як повідомляє "Громадське", суд оголосив вирок без мотивувальної частини. Також Марківа зобов'язали виплатити компенсацію родині загиблого.

 

Після оголошення вироку адвокату Марківа стало зле, йому викликали "швидку".

 

Сам Марків вигукнув "Слава Україні" після останнього слова судді, на що "Героям слава!" вигукнули з залу. Також хтось із зали вигукнув: "Ми тебе любимо".

 

Віталій Марків, який має громадянство України та Італії, перебуває за ґратами з 30 червня 2017 року, коли його заарештували в аеропорту Болоньї.

 

Його звинуватили у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського фотографа Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова. Вони загинули внаслідок мінометного обстрілу 24 травня 2014 року біля підніжжя гори Карачун під Слов’янськом, на контрольованій тоді бойовиками території.

 

Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством. За їхньою версією, перебуваючи на горі Карачун, Марків передав інформацію про перебування журналістів українській армії.

 

Захист відкидав ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.

 

Італійська сторона відмовилася від проведення слідчих дій на місці події, а також проігнорувала пропозиції України щодо створення спільної слідчої групи, які лунали після арешту Марківа.

 

Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Мироновим та Роккеллі біля пагорба Карачун під Слов’янськом і якому єдиному вдалося вижити.

 

 

12.07.2019