Зеленського картають за дезінформування українців про справи НАБУ.

 

Рада громадського контролю Національного антикорупційного бюро України розкритикувала Президента Володимира Зеленського за дезінформування українців про компетенцію НАБУ. Опікунська рада вважає, що заява Зеленського може насправді нашкодити роботі бюро.

 

У понеділок голова держави поширив ролик зі закликом узяти участь у "наймасштабнішому челленджі" – звертатися на "гарячу лінію" НАБУ з приводу будь-яких видів корупції. Рада громадського контролю наголошує у відповідь, що до підслідності НАБУ належить лише високопосадова корупція. 

 

 

"Національне антикорупційне бюро України не розслідує усіх корупційних злочинів. Детективи бюро займаються кримінальними корупційними правопорушеннями, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці", – підкреслили в опікунській раді.

 

Рада громадського контролю передбачає, що "через хибну інформацію про повноваження бюро "гаряча лінія" НАБУ буде перевантажена дзвінками щодо порушень, які не є підслідними органу". "Такі дії очільника держави можуть призвести до дестабілізації роботи бюро та викликати шквал негативу населення у зв’язку з тим, що більшість громадян не є спеціалістами у Кримінальному процесуальному кодексі України і цілком довіряють словам Президента. А отже, громадяни вимагатимуть від органу розслідування справ, які йому не підслідні", – зазначили в громадській раді. 

 

РГК НАБУ закликала Президента розтлумачити сферу відповідальності НАБУ та вказати, що з приводу корупційних злочинів, які не належать до компетенції НАБУ, треба звертатися до Національної поліції України, Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.

 

У понеділок Президент України Володимир Зеленський поширив звернення, котрим закликав українців почати боротьбу з корупцією в будь-яких її проявах.

 

"Настав час для наймасштабнішого челленджу… Для цього потрібне тільки одне – жити за законом. Шлях України до успіху – це дорога з двостороннім рухом. Ми як влада будемо працювати чесно, але нам потрібен і ваш рух назустріч. Ми не зможемо відродити економіку, якщо люди не будуть платити податків. Це стосується кожного – від олігарха до водія таксі. Ми не зможемо подолати корупцію, якщо ви будете заплющувати на неї очі або ставатимете співучасником розпилу державних коштів".

 

"Якщо від вас вимагають хабар, пропонують відкат чи будь-яку іншу корупційну схему – не мовчіть. Не потрібно писати у соцмережах "всьо пропало, ці такі самі, як ті, Зеленський понаставив своїх рєшал". Ні. Ось телефон – це "гаряча лінія" НАБУ – дзвоніть і повідомляйте. Давайте доведемо самі собі, що українці можуть жити по-іншому, жити чесно і за законом", – сказав Зеленський.

 

Президент ствердив, що відтепер кожен громадянин може повідомити про підозру щодо незаконної діяльності, зателефонувавши на "гарячу лінію" НАБУ за номером 0 800 503 200.

 

23.09.2019