ДБР відкрило справу на Парубія через діяльність "Самооборони" в 2014 році.

 

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження на народного депутата Андрія Парубія за фактом діяльності формації "Самооборона Майдану" у 2014 році та трагедії в Одесі 2 травня. Як випливає із листа, надісланого до апарату Верховної Ради від ДБР, справу відкрили за день до Дня Незалежності, 23 серпня, "за фактом створення та координування громадських озброєних угруповань з метою вчинення масових заворушень 02.05.2014 р. на території Одеси".

 

Про це повідомив сам Парубій, опублікувавши у Facebook копії листа із ДБР.

 

 

 

Колишній лідер загонів самооборони Парубій звинуватив ДБР у тому, що воно сповідує російські наративи в поглядах на події 2014 року. 

 

"Відчайдушна протидія української влади і громадянського суспільства гібридному захопленню путінською Росією всього нашого південного сходу – восьми українських областей, через захоплення влади проросійськими силами у обласних центрах, зокрема і в Одесі – тут вже класифікується однозначно – як «факт створення і координування Парубієм А. В. громадських озброєних угруповань з метою вчинення масових заворушень 02.05.2014 р. на території м. Одеси». У документі ДБР це вже стверджується як ФАКТ. Дійсно – нова, химерна епоха", – зазначає політик.

 

"Що здивувало, так те, що у тексті не було (поки що) формулювань про «організацію, координацію і здійснення Парубієм державного перевороту під кодовими назвами «Майдан», «Революція Гідності»», про «незаконне усунення від влади законно обраного президента Януковича», про «захоплення влади організованою злочинною групою», про «злочинну протидію державній політиці реінтеграції України у єдиний простір з братньою Російською Федерацією» і т. д. Хоча це вже досить виразно прочитується між рядками", – зі сарказмом додає Парубій.

 

Колишній голова ВР підкреслив, що пишається своїми діями п'ять років тому. "Як і на Майдані, як і в АТО, як і під час захисту наших південних областей, зупиняючи «русскую вєсну», я робив все можливе для захисту України. Так, як і все своє життя, як і усі ці роки війни. І так буду робити і надалі", – зазначив Парубій.

 

 

Наприкінці серпня колишній заступник голови адміністрації експрезидента України Віктора Януковича Андрій Портнов повідомив, що ДБР відкрило за його заявою кримінальне провадження у зв'язку зі здійсненням неправомірних дій Парубієм. "Терористичний акт, контроль над незаконними збройними угрупованнями, організація масових заворушень, котрі супроводжувалися насильством і загибеллю людей, незаконний обіг зброї, – ДБР відреагувало на мою заяву про організацію Парубієм масової страти в Одесі 2 травня 2014 року", – писав Портнов у Telegram-каналі.

 

23.09.2019