Конґрес США вимагає тексту телефонних перемовин Трампа зі Зеленським.

Існує підозра, що глава Білого дому чинив тиск на українського колегу, аби отримати компромат на колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.

 

                        Джо Байден

 

Наприкінці липня президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Обставини цієї розмови викликають стурбованість у представників демократичної більшості в Конґресі Сполучених Штатів.

 

Конґрес вимагає оприлюднення подробиць перемовин. Але адміністрація Трампа поки що вперто відмовляється їх надати. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Як вже повідомляло наше видання з покликом на матеріали американських газет, існують підозри, що Трамп тиснув на Зеленського, аби змусити уряд України розпочати політично вмотивоване розслідування проти сина колишнього віцепрезидента країни Гантера Байдена. Мова йде про причетність останнього до української нафтогазової компанії Burisma. Є інформація, що при цьому Трамп навіть погрожувала відмовити в наданні вже схваленої Конґресом фінансової допомоги армії України на суму 250 млн доларів.

 

У п'ятницю, 20 вересня, оприлюднити стенограму запису липневого телефонної розмови Трампа і Зеленського закликав і сам Джо Байден. Відповідну заяву політик опублікував на своїй сторінці в Twitter. «Найменше, що має нині зробити Дональд Трамп, – це негайно опублікувати розшифровку телефонної розмови, про яку йдеться. Аби американський народ міг дати свою оцінку», – написав він.

 

Зараз Байден змагається за номінацію кандидата в президенти від Демократичної партії США, і саме він може стати конкурентом Трампа на президентських виборах у 2020 році.

21.09.2019