РФ вважає, що Україна зриває переговори своїми вимогами до "формули Штайнмаєра".

 

Голова російської делеґації на мінських переговорах Боріс Ґрізлов тракує позицію України щодо "формули Штайнмаєра" як зрив домовленостей, досягнутих 2 вересня зовнішньополітичними радниками "нормандської четвірки".

 

Про це повідомляє Gazeta.ru.

 

 

На думку Ґрізлова, підсумком переговорів у Мінську є відмова від узгодженого правового порядку і фактичного закріплення "особливого статусу Донбасу". 

 

Ґрізлов додав, що відтак зірвалося й прийняття рішення про відведення сил у Петрівському й Золотому, бо, вважає російська сторона, питання політики та безпеки мали рушати одночасно. 

 

"Такими діями Київ поставив під загрозу саміт "нормандської четвірки", адже умовою проведення саміту була наявність успішного результату за двома напрямами", – сказав Ґрізлов.

 

На переговорах у Мінську голова української делеґації Леонід Кучма висловив застереження до впровадження "формули Штайнмаєра", згадавши про вицофування іноземних військ і техніки, доступ українських медій і українських партій до участі у виборах.

 

 

"Представник України в ТКГ зазначив, що українська сторона не має принципових заперечень по суті так званої "формули Штайнмаєра" щодо місцевих виборів. Однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання наступних пунктів: повне припинення вогню; забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки; розведення сил та засобів вздовж всієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; встановлення контролю за непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону та виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством та Мінськими угодами", – повідомила прессекретар Кучми Дарка Оліфер.

 

Нагадаємо, напередодні міністр закордонних справ Вадим Пристайко повідомив про те, що він дав згоду на так звану "формулу Штайнмаєра" щодо врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.

 

"Ми домовилися про "формулу Штайнмаєра" на зустрічі радників 2 вересня, і я можу навести те, на що я дав згоду. Закон про особливий статус вступає в дію в попередньому форматі на момент проведення виборів, а остаточно набуває чинності після рішення БДІПЛ ОБСЄ [про визнання виборів чесними]", – сказав Пристайко.

 

"Це – те, що записане в рішенні. Більше там нічого немає. Треба, щоби всі партії, представлені за цим столом, всі медіа, представлені тут, мали доступ до виборів, і так далі. Тільки тоді вибори можуть бути визнані такими, що відповідають стандартам ОБСЄ", – додав міністр.

 

19.09.2019