Борис Джонсон заявив, що не проситиме Брюссель про відтермінування Brexit.

Попри те, що за таку вимогу до уряду проголосував британський парламент.

 

 

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон не має наміру просити Брюссель про відтермінування виходу країни з Євроунії з 31 жовтня на пізніший термін. Про це йдеться в заяві, яку поширила канцелярія керівника британського уряду за підсумками його перемовин з президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером в Брюсселі.

 

Джонсон сподівається, що йому до цього терміну вдасться узгодити з Європейською Унією нові умови Brexit. «Перемовини між Лондоном і Брюсселем про вихід Об’єднаного Королівства з Євроунії найближчим часом стануть інтенсивнішими і незабаром почнуть проходити в щоденному режимі», – йдеться в заяві.

 

Зустріч Джонсона і Юнкера в понеділок, 16 вересня, в Брюсселі стала фактично першим змістовним обговоренням питання Brexit між ними після вступу Джонсона на посаду прем'єра в липні. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС.

 

У заяві від імені президента Єврокомісії йдеться, що британська сторона досі не надала своїх пропозицій щодо зміни узгодженого раніше з кабінетом Терези Мей договору про вихід Великої Британії з ЄУ. Як відомо, цей договір не отримав підтримки в британському парламенті. Тим часом Джонсон, який заступив Мей, домагається від ЄУ нових поступок.

 

Нагадаємо, що британський парламент, перш ніж піти на вимушені канікули до 14 жовтня, ухвалив закон, який зобов'язує Джонсона в тому випадку, якщо йому не вдасться домовитися з ЄУ щодо договору, просити про відтермінування Brexit.

16.09.2019