На Львівщині стартував «Стрімкий тризуб-2019».

 

Сьогодні, 16 вересня, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львівській області офіційно відкрили українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ «Rapid Trident-2019» («Стрімкий тризуб-2019»). Про це інформує пресцентр «Rapid Trident-2019».

 

Фото: пресцентр «Rapid Trident-2019»

 

Сценарій цьогорічних навчань передбачає дії багатонаціональної дивізії, яка протистоїть зовнішньому агресорові. За легендою, ворог використовує «зброю» гібридної війни: посилює свій воєнний потенціал, нарощує угруповання поблизу кордонів, приховано підтримує терористичні угруповання, проводить інформаційно-психологічні операції та намагається дестабілізувати суспільно-політичну обстановку. Концепцію протидії ворожим задумам розбили на низку етапів, кожен із них має чіткі часові рамки й умови виконання.

 

У рамках навчань заплановано проведення командно-штабної та польової фаз, під час яких керівний склад та офіцери штабу багатонаціональних підрозділів ланки «батальйон-бригада» тренуватимуться у спільному плануванні та проведенні операцій. Підрозділи відпрацюють тактичні елементи, спрямовані на виконання завдань з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам збройної агресії. Триватимуть навчання до 28 вересня на різних ділянках Яворівського полігону.

 

Цього року до проведення навчань залучили рекордну кількість військовослужбовців – понад 3,5 тисячі осіб із 14 країн світу. Крім України та США, в навчаннях беруть участь військовики з Канади, Болгарії, Грузії, Італії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії, Туреччини та Великої Британії. Найбільші іноземні контингенти – від армій США та Канади. Загалом близько 500 осіб.

 

Залучено також понад 600 одиниць автомобільної техніки й бойових броньованих машин різного класу, 4 гелікоптери Мі-8 бригади армійської авіації, які виконуватимуть різноманітні завдання: від медичної евакуації, до висадки десанту. Заплановано також виконання вправ бойових стрільб. А для підвищення реалістичності маневрів у рамках проведення польової фази застосовуватимуть сучасні системи імітації бойової стрільби MILES.

 

Командно-штабну фазу навчань проведуть за допомогою систем імітаційного моделювання: потужних комп’ютерів та унікального програмного забезпечення, які дозволяють моделювати дії своїх підрозділів та умовного противника в єдиному віртуальному просторі в режимі реального часу.

 

 

Україну (понад три тисячі осіб) на навчаннях представляють військові однієї з гірсько-штурмових бригад Сухопутних військ ЗСУ, оперативна група цивільно-військового співробітництва Збройних сил України, підрозділи РХБ захисту та оперативного забезпечення, батальйонно-тактична група МВС, до якої ввійшли військовослужбовці Нацгвардії, Держприкордонслужби, Нацполіції, ДСНС, УДОУ та ВСП ЗСУ. Окрім того, до командно-штабної фази навчання залучають українських армійців зі складу багатонаціональної литовсько-польсько-української бригади ЛИТПОЛУКРБРИГ, створеної 2014 року.

 

Більшість українських військовиків мають досвід участі в бойових діях у зоні АТО/ООС на території Донецької та Луганської областей.

 

Співкерівники навчання: від української сторони – заступник командувача, начальник управління підготовки оперативного командування «Захід» Сухопутних військ ЗСУ полковник Олександр Жакун, від Збройних сил США – полковник Тімоті Клівленд.

 

Мета «Репід Трайдент-2019» – підвищення рівня взаємосумісності між підрозділами та штабами Збройних сил України, США, інших держав – членів та партнерів НАТО. Цьогорічне навчання відбуватиметься з урахуванням діяльності Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – «Україна» (JMTG-U), спрямованої на підготовку українських військовослужбовців різних військових спеціальностей за стандартами НАТО із залученням іноземних інструкторів зі США, Канади, Великої Британії, Литви, Естонії та Польщі.

 

 

Крім того, у рамках навчання відбуватиметься проведення оцінки НАТО 1-го рівня двох українських підрозділів: роти РХБ-захисту та роти оперативного забезпечення на предмет взаємосумісності та відповідності стандартам Північноатлантичного альянсу. У рамках «Репід Трайдент-2019» також відбудеться спеціальний вишкіл для фахівців «СІМІС» – цивільно-військового співробітництва.

 

16.09.2019