Підтверджено вирок громадянину Польщі, засудженому в Росії за шпигунство.

Маріан Радзаєвський мусить відсидіти в російській в’язниці 14 років.

 

 

Верховний суд Росії підтвердив законність вироку громадянину Польщі Маріану Радзаєвському. У червні Московський міський суд визнав його винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 276 КК РФ («шпигунство»), і вирішив покарати його чотирнадцятьма роками колонії суворого режиму. Рішення Верховного суду було ухвалене ще 12 вересня, проте ФСБ повідомила про нього щойно в понеділок, 16 вересня. Про це інформує Polskie Radio 24.

 

Російські спецслужби стверджують, що Маріан Радзаєвський намагався отримати секретні компоненти ракетних установок С-300 і вивезти їх до Польщі. «Вивіз цих матеріалів створив би реальну загрозу безпеці Росії», – вважає спецслужба. У відомстві заявляли, що громадянин Польщі був затриманий на місці злочину. ФСБ вважає, що Радзаєвский працював на провідного польського постачальника армії і спецслужб.

 

Вирок Мосміськсуду раніше оскаржили адвокати засудженого. Вони просили перекваліфікувати звинувачення за статтею про спроби контрабанди обладнання для військової техніки і домагалися пом'якшення вироку. Сам Маріан Радзаєвський свою провину заперечує.

 

Суди розглядали справу Радзаєвського в закритому режимі. З матеріалів Мосміськсуду випливало, що його затримали не пізніше 21 квітня 2018 року. Повідомляли, що він приватний підприємець із міста Білостока та що у нього на утриманні шестеро малолітніх дітей.

 

16.09.2019