Президент США звільнив Джона Болтона з посади радника з нацбезпеки.

Ім'я наступника Болтона Дональд Трамп обіцяв назвати наступного тижня.

 

 

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп відправив у відставку свого радника з питань національної безпеки Джона Болтона. Як пояснив глава Білого дому, він був рішуче не згоден з багатьма пропозиціями Болтона. Як повідомила інформаційна аґенція Reuters з покликом на інформацію Білого дому, обов'язки радника з національної безпеки тимчасово виконуватиме Чарльз Купперман (Charles Kupperman), котрий раніше працював заступником Болтона. Ім'я нового радника з національної безпеки американський президент пообіцяв назвати наступного тижня.

 

«Вчора ввечері я поінформував Джона Болтона, що в Білому домі більше не мають потреби в його послугах. Я був рішуче не згоден з багатьма його пропозиціями, як і інші співробітники адміністрації, і внаслідок цього я попросив Джона подати прохання про відставку, яке мені передали сьогодні вранці», – написав Трамп на своїй сторінці в Twitter у вівторок, 10 вересня.

 

Болтон, своєю чергою, написав в Twitter, що сам напередодні запропонував президентові свою відставку. Він став уже четвертим радником з нацбезпеки, котрого звільняє Трамп. Раніше в його адміністрації цю посаду обіймали Сьюзан Райс, Майкл Флінн і Герберт Макмастер.

 

70-річний Болтон був призначений радником президента США в квітні минулого року. До цього він працював постійним представником США в ООН і помічником держсекретаря. Болтона називають одним із найзатятіших зовнішньополітичних яструбів в Америці.

 

У Болтона і Трампа досить часто виникали розбіжності у поглядах. Наприклад, Болтон завжди висловлювався на підтримку воєнної кампанії в Іраку, тоді як Трамп називав її однією з головних військових помилок США. Коли в квітні 2018 року Болтон заступив на посаду радника з національної безпеки, президент Трамп займав примирливу позицію щодо Північної Кореї і Росії. Болтон же вважав, що це суперечить довгостроковій зовнішній політиці США. Окрім того, у Трампа були розбіжності з Болтоном щодо афганської та іранської політики. Саме останнє зробило їхню подальшу спільну роботу неможливою.

11.09.2019