ВР прийняла за основу зміни проти "законодавчого спаму".

 

Верховна Рада на своєму засіданні у вівторок ухвалила у першому читанні законопроєкт №1043 "Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням правами народних депутатів у ході законодавчої процедури", попередньо внісши його до порядку денного.

 

Таке рішення підтримали 234 народних депутати, повідомляє "Укрінформ".

 

 

Водночас парламент ухвалив рішення про скорочення вдвічі строків підготовки документа до другого читання.

 

"Цей законопроєкт пропонує переходити до обговорення як врахованих комітетом поправок, так і відхилених ним за процедурним рішенням Верховної Ради, тобто 150 голосами. І точно так само забороняти Голові Верховної Ради підписувати прийняті парламентом акти теж за процедурним рішенням, тобто 150 голосами депутатів", – пояснив один із авторів законопроєкту, член Комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Павло Фролов (фракція "Слуга народу").

 

Як зазначено у пояснювальній записці, законопроєктом пропонують, що не менш як одна третина від конституційного складу народних депутатів, Президент України або Кабінет Міністрів України може внести проєкт постанови Верховної Ради про скасування рішення парламенту про прийняття закону, постанови чи іншого акта Верховної Ради в цілому.

 

І тільки за процедурними рішеннями Верховної Ради може бути проведено обговорення врахованої головним комітетом пропозиції, поправки з наступним голосуванням щодо її прийняття, виключення в цілому чи її частини.

 

У такому ж порядку може бути порушено питання про розгляд пропозиції, поправки до відповідного тексту статті законопроєкту, прийнятого в першому читанні, але відсутньої у запропонованій головним комітетом редакції, та проведено обговорення відхилених головним комітетом пропозицій, поправок, що стосуються цих статей.

 

Під час дискусії довкола проєкту відбулася перепалка між народними депутатами від фракцій "Слуга народу" та "Європейська солідарність". "П'ять років тому "зеленые человечки" захопили Крим. Зараз "зеленые человечки" захоплюють український парламент і насправді повністю його перекреслюють", – заявила з трибуни співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

 

Після цих слів Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відімкнув її мікрофон і наголосив, що неприпустимо порівнювати народних депутатів із тим, що "ми спостерігали в 2014 році".

 

У цей час до президії підійшли всі члени фракції "Європейська солідарність" і стали біля трибуни.

 

Геращенко продовжила виступ словами, що "Рада перетворюється на парламент АР Крим". Виступ Геращенко народні депутати від фракції "Слуга народу" перебивали вигуками і оплесками.

 

"Я прошу Голову Верховної Ради заспокоїти свій югенд тут і не давати права перекрикувати опозицію", – відреагувала Геращенко. Після цих слів у залі почали вигукувати "ганьба".

 

"Зараз весь світ бачить, як опозицію спочатку відсадили на гальорку, потім її "захлопують" і перекрикують, і далі, навіть не прийнявши ще закону з цинічною назвою "Про протидію зловживання правами народних депутатів щодо законодавчої ініціативи" – його вже виконують, тому що зараз я маю від своїх виборців право і обов'язок так само, як всі інші 426 народних депутатів, на законодавчу ініціативу, на альтернативний законопроєкт, на поправку", – заявила Геращенко.

 

Вона додала, що відбувається нищення "не просто опозиції, а й парламентаризму".

 

10.09.2019