"Прокол російських опергруп": Сенцов вивіз із Росії щоденник і рукописи.

 

Політичний в'язень Кремля Олег Сенцов заявив про те, що після свого повернення до України мріє зайнятися улюбленою справою — кінематографом. Водночас, він відчуває відповідальність за перебіг подій в Україні, а тому продовжить боротися за звільнення решти українських поневолених, а навіть не відкидає свого походу в політику.

 

Про це Сенцов сказав на прес-конференції з Олександром Кольченком у Києві у вівторок.

 

 

"Я збираюся займатися двома найчудовішими речами на цій землі — знімати кіно і жити", — сказав Сенцов.

 

Олег розповів, що він в ув'язненні багато працював; привіз сюди готові сценарії та оповідання. "Це закінчені сценарії, книжки, завершені оповідання. Я не роблю щось просто так, я роблю конкретні речі. Якщо раніше мені щось заважало писати, то у в’язниці я «виріс професійно», бо міг там занурюватися у творчість – мені нічого не заважало", — розповів Сенцов.

 

Олег додав, що привіз із Росії свій щоденник. Сенцов вважає помилкою російської системи, що його випустили із цим скарбом.

 

"Я вивіз свій щоденник — це великий прокол російських опергруп. Хлопці, всім великий привіт!" — позбиткувався Сенцов. Олег додав, що щоденник займає 15 сторінок; він планує видати цей матеріал.

 

Щодо політичної діяльності, то Сенцов сказав: "Я хочу працювати над своїми [творчими] проєктами. Для мене самого це питання поки що залишається відкритим. Я людина непублічна, більш закрита. Але так вийшло, що життя мене вивело. Я відчуваю певну відповідальність перед своїм народом, перед своєю країною, тому робитиму все, що в моїх силах, для своєї країни".

 

Олег Сенцов не планує наразі їхати у Крим. "Повернутися туди — тільки на танках", — відрубав він. Але додав, що його слова не слід сприймати буквально.

 

Олег вірить, що Крим повернеться Україні, але з часом — після смерті Путіна, або при адекватному наступнику, або після революції.

 

Про події в Україні Сенцов сказав: "Зараз важко щось коментувати, тому що я не люблю швидких висновків, гучних слів і просто так говорити я не буду, мені потрібно подивитися, що і як. Але я розумію, навіть не зі своїх спостережень, а з листів людей, яким я довіряю, що проблеми існують, не все добре, багато речей не здійснено або зроблено погано. Але в цілому країна рухається, і рухається в правильному напрямку".

 

Сенцов не став коментувати слушність обміну поневоленими та поступок Зеленського Росії. "У нього є більше інформації, ніж у нас з вами. Він прийняв таке рішення, отже, в цьому була необхідність", — сказав Олег, додавши, що в минулі п'ять років теж докладали багато зусиль для звільнення поневолених. Наразі ж, вважає Сенцов, змінились обставини.

 

10.09.2019