Литовці припильнують будівництво сміттєпереробного заводу у Львові.

 

Литовська компанія «Гідротера» буде технічним консультантом з будівництва майбутнього сміттєпереробного заводу у Львові. Її завдання – забезпечення дотримання всіх етапів відповідно до європейських норм: будівельних, екологічних та інженерних. Про це інформує пресслужба ЛМР.

 

 

У серпні ЄБРР завершив конкурс на визначення технічного консультанта з будівництва майбутнього сміттєпереробного заводу у Львові. Серед чотирьох компаній з Франції, Прибалтики та Греції в тендері перемогла литовська компанія «Гідротера». Відповідно до тендерних умов, 9 вересня ЛКП «Зелене місто» підписало з нею контракт.

 

«Ми задоволені, що компанія, яка має досвід консультування аналогічних проєктів у ЄС, працюватиме з нами. Литовська компанія «Гідротера» проводитиме технічний нагляд за будівництвом заводу та рекультивацією Грибовицького сміттєзвалища. Зокрема, йдеться про нагляд за дотриманням всіх норм ЄС, супровід тендерів, участь у технічних радах і звітування перед ЄБРР», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

 

Компанія-консультант відкриє у Львові офіс, у якому іноземні фахівці працюватимуть разом з українськими колегами.

 

 

Нагадаємо, за два роки у Львові планують збудувати перший в Україні сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивувати старий полігон і впровадити нову систему поводження з відходами, котра передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини й облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного та будівельного сміття. Уже цього року мають відкрити станцію компостування органічних відходів – для цього місто отримало 25 млн євро кредиту від ЄБРР та 10 млн євро гранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста – 6,75 млн євро.

10.09.2019