Антимонопольний комітет постановив примусово поділити групу Фірташа.

 

Антимонопольний комітет України ухвалив рішення примусово поділити гілку групи компаній OSTCHEM Дмитра Фірташа, котра займається виробництвом азотних мінеральних добрив. АМКСУ також наклав на "НФ Трейдінг Україна" штраф у розмірі 107 млн грн.

 

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Антимонопольного комітету.

 

 

"Комітет встановив, що група компаній у складі заводів-виробників ПАТ «Азот», ПрАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання азот» та оптової торговельної компанії ТОВ «НФ Трейдінг Україна» зловживала монопольним (домінуючим) становищем на ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив впродовж 2014–2017 років", – ідеться в повідомленні АМКУ.

 

Антимонопольний комітет виявив порушення законодавства про захист економічної конкуренції:

 

– Систематичний перепродаж всередині групи за завищеними цінами природного газу, який є основною сировиною при виробництві добрив, що призвело до встановлення необґрунтованої собівартості їхнього виробництва та, як наслідок, до завищення вартості реалізації добрив.

– Зупинку заводами з березня по червень 2017 року (час сезону весняно-польових робіт) виробництва азотних мінеральних добрив, що призвело до недопоставки товару аграріям. "Підставою для зупинки заводів стало свідоме не проведення розрахунків за поставки газу і навіть не витребування вже оплаченого групою газу із сховищ. Водночас з покупців було взято передоплату за виробництво добрив", – нагадує АМКУ.

 

Компанія " Трейдінг Україна" отримала штраф як реалізатор добрив. При цім 107 млн грн – це максимальний штраф відповідно до чинного законодавства.

 

"АМКУ вважає, що якби три основних вітчизняних заводи-виробники азотних мінеральних добрив конкурували між собою, а не діяли як один суб’єкт – група OSTCHEM, встановлені зловживання були б неможливими. Тому, з урахуванням тривалості та істотності порушення, його негативного впливу на аграрний ринок держави, та з метою ефективного припинення зловживання монопольним становищем до заводів групи застосовано санкцію у вигляді примусового поділу, який має відбутися впродовж 9 місяців з дати одержання цього рішення", – зазначили в Антимонопольному комітеті.

 

Група OSTCHEM заявила, що оскаржуватиме рішення Антимонопольного комітету в суді. Компанія Фірташа вважає, що поділ групи сприятиме занепаду галузі.

 

"Деякі оцінки та положення не витримують жодної критики й свідчать про лобіювання інтересів із боку конкурентів української хімічної промисловості. Таким чином, своїм рішенням АМКУ фактично вирішив стратегічне завдання, в першу чергу російських конкурентів, зі знищення вітчизняного хімпрому", – йдеться у заяві OSTCHEM.

 

06.09.2019