Трамп має намір урізати програму протидії Росії.

Вивільнені кошти він хоче спрямувати на будівництво муру на кордоні з Мексикою.

 

 

Президент США Дональд Трамп планує переспрямувати 771 мільйон доларів з Європейської оборонної ініціативи, призначеної для протидії агресії Росії в Європі, на будівництво муру вздовж кордону Сполучених Штатів з Мексикою. Це випливає зі заяви, яку в четвер, 5 вересня, оприлюднив лідер демократичної меншості (від штату Нью-Йорк) в сенаті США Чак Шумер (Chuck Schumer).

 

Інформацію про підготовлюваний перерозподіл фондів підтвердили, зокрема, в Міністерстві оброни Сполучених Штатів. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters. В опублікованому в середу, четвертого вересня, листі міністр оборони США Марк Еспер (Mark Esper) перераховує 127 об'єктів, фінансування яких уріжуть для спорудження муру. Глава Пентаґону при цьому наголошує, що фінансування проєктів не скасовують, а відкладають.

 

Як наголошено в заяві Шумера, за минулі два тижні це вже другий випадок, коли Трамп безпосередньо підтримує «шкідливу кампанію президента Путіна з підриву НАТО і трансатлантичних зв'язків» США. Очевидно, йдеться й про те, що глава Білого дому доручив своїм радникам з питань національної оборони переглянути Ініціативу щодо підтримки безпеки України, яка передбачає перерахування Києву в поточному фінансовому році близько 250 млн доларів.

 

«Президент Трамп вчергове ставить Володимира Путіна понад безпеку американського народу і наших союзників», – обурюється Шумер. За його словами, скорочувати фінансування, «щоби просунути політично вмотивований і такий, що тішить самолюбство, президентський проєкт», за який, до того ж, мала заплатити Мексика – «обурливо, неправильно» і підриває національну безпеку США.

 

Лідер демократичної більшості звинуватив Дональда Трампа в узурпації права на розподіл національних витрат. Він також поклав на Володимира Путіна відповідальність за подальші спроби підірвати американську виборчу систему. Чергові вибори президента США заплановані на третє листопада 2020 року.

06.09.2019