Телефони сотень мільйонів користувачів Facebook потрапили у вільний інтернет-доступ.

Це робить користувачів вразливими для спаму і шахрайства.

 

 

В інтернеті виявлена незахищена паролем база даних з телефонними номерами майже 420 млн користувачів Facebook. Список, судячи з усього, був складений завдяки використанню в незаконних цілях функції пошуку друзів за телефонним номером. Про це в середу ввечері повідомило видання TechCrunch.

 

Телефонні номери користувачів не потрапляли у відкритий доступ з того часу, як компанія Facebook обмежила можливість їхнього перегляду третіми особами. Тож видання припускає, що ці дані були зібрані ще до того, як у 2018 році соціальна мережа відімкнула можливість пошуку друзів за номером телефону. У концерні наголосили – немає жодних вказівок на те, що екаунти користувачів були зламані.

 

 

Як зазначає TechCrunch, деякі записи також містили імена користувачів, відомості про їхню стать і країну проживання. У базі виявилися 133 мільйони облікових записів мешканців США, 50 мільйонів записів мешканців В'єтнаму і 18 мільйонів екаунтів мешканців Великої Британії.

 

Поки що незрозуміло, хто і з якою метою зібрав цей банк даних і виклав його у вільний інтернет-доступ. Видання підкреслює, що потрапляння цих даних у відкритий доступ робить користувачів вразливими для спаму і шахрайства з підміною SIM-карт.

05.09.2019