Уряд Гончарука погодив відставку Кличка.

 

Кабінет Міністрів України погодив звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка.

 

Про це оголосив прем'єр-міністр Олексій Гончарук на засіданні уряду в середу.

 

"Ми звернулися до Офісу Президента стосовно звільнення Кличка", – сказав Гончарук, згідно з повідомленням аґенції "Інтерфакс-Україна".

 

 

Нагадаємо, Офіс Президента України звернувся до Кабінету Міністрів із проханням внести подання на звільнення голови КМДА Кличка ще при прем'єрстві Володимира Гройсмана. Віталій Кличко назвав ініціативи з розділення влади в столиці та відстороненням його з посади голови КМДА порушенням законодавства: згідно з чинним законом, обраний мер столиці автоматично призначається головою міськадміністрації. 

 

На брифінґу по завершенні засідання уряду прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що арґументом на користь відсторонення Кличка є корупційність київської влади.

 

"Я не маю жодних сумнівів у тому, що в Києві не припинилася корупційна практика, й у Києві досі існують групи впливу, які насправді дуже сильно, занадто сильно впливають на діяльність адміністрації. Тому я думаю, що якщо посилити пана Кличка сильним головою адміністрації, менеджером, який чинив би опір цим усім групам впливу, то це дуже добре позначиться на інтересах середньостатистичних киян", – сказав Гончарук.

 

Кажучи про корупційні чинники, він згадав про представника будівельного бізнесу, співвласника київського бізнес-центру "101", народного депутата фракції "Опозиційна платформа – За життя" Вадима Столара.

 

"Особисто я дуже поважаю пана Кличка – він великий чемпіон і людина, яка зробила дуже багато для країни. Але я залюбки звільнив би не його, а пана Столара, наприклад. Але формальної посади в цієї людини немає, і тому зробити це було неможливо", – виправдовувається Гончарук.

 

Голова уряду додав, що остаточне рішення про звільнення Кличка з посади голови КМДА ухвалюватиме Президент України Володимир Зеленський. "Я думаю, що обов'язково про це, і ще не один раз, скаже команда Президента, виходячи з того, які рішення будуть прийняті, але на моєму рівні особисто я вважаю, що посилення пана Кличка сильним хорошим порядним менеджером – це хороша ідея", – каже Гончарук.

 

04.09.2019