До Франківська з’їдуться ковалі з 11 міст Європи.


19–21 вересня до Івано-Франківська з’їдуться на форум ковалі, мери та фахівці з охорони спадщини – учасники із 11 міст семи країн Європи. Місто прийматиме асамблею «Кільця ковальських міст Європи» – форум мерів ковальських міст. Про це повідомив на своїй fb-сторінці міський голова Франківська Руслан Марцінків.

 

 

Подія такого рівня вперше відбуватиметься у Східній Європі, а свою участь у ній уже підтвердили учасники з 11 міст семи європейських країн.

 

«Це визначна для міста подія, вона продовжує співпрацю в рамках Призу Європи і свідчить про участь міста в європейських процесах. Франківськ демонструє, що він є частиною європейської спільноти», – цитує «Курс» Володимира Устинського, начальника відділу промисловості і розвитку підприємництва міськвиконкому.

 

У рамках асамблеї функціонуватиме три блоки: ковальський, співпраці муніципалітетів і для фахівців з охорони спадщини. Основні локації, на яких відбуватимуться заходи, – палац Потоцьких, площа Ринок, парк Шевченка, філармонія. Заплановано виставку ковальських робіт, конкурс молодих ковалів, спільне нічне кування.

 

У палаці Потоцьких ковалі створять спільну композицію «Лавка дружби», яку встановлять у парку. Поряд із нею висадять пам’ятну алею зелених насаджень: представники кожного міста – своє дерево.

 

Ілюстрація з fb-сторінки Руслана Марцінківа.

 

«Кільце ковальських міст Європи» об’єднує міста, історія яких включає виробництво заліза й обробку металу. Нині його учасниками є 18 спільнот із 11 країн.

 

04.09.2019