Припинено кримінальне провадження щодо прем'єра Чехії.

Йому закидали корупцію та фінансове шахрайство.  

 

 

У Чехії припинено розслідування у справі прем'єр-міністра Андрея Бабіша про так зване «Гніздо лелеки» (Čapí hnízdo). Політика звинувачували в причетності до фінансових махінацій в одній із фірм, що йому належать, і незаконному отриманні дотацій з фондів Європейської Унії. Про це повідомило Radio Praha.

 

Обвинувачення стверджувало, що за правилами фонду ЄУ дотації призначалися тільки малому і середньому бізнесу, водночас компанія, якій належав готель Čapí hnízdo, насправді входила до власності Бабішева – голдинґу Agrofert, одного з найбільших сільгосппідприємств Чехії. У 2008 році власники готелю отримали на проєкт із бюджету ЄУ 50 млн крон (близько двох мільйонів євро).

 

Першим про закриття справи щодо прем'єра повідомила чеська газета Denik N. За інформацією видання, прокурор Ярослав Шарох ухвалив рішення припинити розслідування щодо самого Бабіша, яке вели протягом минулих чотирьох років, а також розслідування щодо його родичів і найближчих соратників, котрі проходили в тій же справі.

 

Другого вересня рішення про закриття справи підтвердив офіційний представник празької прокуратури. Причиною припинення розслідування названо те, що обвинувачення не змогло знайти доказів того, що Бабіш скоїв щось незаконне.

 

Утім, як стверджують експерти, постанова ще не має остаточного характеру, оскільки її обґрунтованість повинно розглянути керівництво празької прокуратури. Перегляд стосуватиметься факту зміни Шарохом правового висновку, а в разі потреби і самої справи «Гніздо лелеки», що нараховує 20 тисяч сторінок документів.

 

Тим часом юристи Єврокомісії визнали, що у прем'єра Чехії є конфлікт інтересів між його бізнесом і урядовою посадою.

02.09.2019