Почесного президента Українського ПЕН, правозахисника, публіциста, віцеректора Українського католицького університету Мирослава Maриновича в Польщі нагородили Медаллю Вдячності. Про це повідомляють на fb-сторінці PEN Ukraine.

 

 

Цю нагороду, яку заснував Європейський центр солідарності з нагоди 30-річчя "Солідарності", вручають щорічно у Ґданську. Медаллю Вдячності відзначають іноземців (у рідкісних випадках – осіб із польським громадянством), які постійно проживали за кордоном у 1980-х та «допомагали Польщі у її важкій боротьбі за свободу та демократію під час комуністичної диктатури, досліджували та популяризували історію антикомуністичної, демократичної опозиції в Польщі та світі, а також в дусі ідеалів солідарності відстоювали права людини; які цілеспрямовано просувають ідею солідарності як основи європейського порядку, працюють на порозуміння між країнами та панування діалогу».

 

Цьогоріч, окрім Мирослава Мариновича, медаллю відзначили також Габора Демскі (Угорщина) – політика, колишнього опозиціонера, а також Франса Тіммерманса (Нідерланди) – віцепрезидента Європейської комісії, лобіста приєднання Польщі до ЄС.

 

 

Ще одним українцем, якого відзначили цією нагородою, був Євген Сверстюк. Загалом на сьогодні Медаль Вдячності отримали вже 699 людей (з них 57 – посмертно) з Аргентини, Австралії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Чехії, Данії, Фінляндії, Франції, Нідерландів, Ірландії, Канади, Литви, Німеччини, Норвегії, Португалії, Румунії, Словаччини, Швейцарії, Швеції, США, Угорщини, Великої Британії та Італії.

 

02.09.2019