ДСНС повідомила про заборону на спалювання стерні.

 

Державна служба з надзвичайних ситуацій наклала заборону на спалювання стерні та післяжнивних залишків на сільськогосподарських полях з огляду на надзвичайну пожежну небезпеку 5-го класу.

 

Про це йдеться у повідомленні на сайті ДСНС. 

 

 

Упродовж минулої доби в Україні виникло 337 загорянь на відкритих територіях. Згідно з даними Гідрометцентру, у більшості областей України до 4 вересня утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу.

 

Зокрема, 1 вересня рятувальники Івано-Франківщини шість разів виїжджали на ліквідацію пожеж сухої трави та сміття в Калуському, Тисменицькому, Галицькому районах. 3 1 серпня пожежно-рятувальні підрозділи Кіровоградської області 15 разів брали участь у гасінні пожеж в екосистемах та на відкритих територіях населених пунктів. На Херсонщині вогнеборці ліквідували пожежу сухостою, яка загрожувала житловим будівлям у с. Львове. У результаті загоряння вогнем було знищено сухостій на площі 200 кв. м та господарську споруду.

 

"Чи не кожного дня чимало сил та засобів витрачається на ліквідацію пожеж на відкритих територіях. З початку року їх виникло вже більше 40 тисяч. І шкода, що громадяни не розуміють, у скільки державі обходиться один залишений на узбіччі недопалок або сміття", – скаржиться ДСНС.

 

З огляду на високий ризик спалаху пожеж Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликала громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.

 

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється: спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях; відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу; розводити багаття у лісі та лісопосадках; заїзджати автомобілем до лісу; палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки; залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я; полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї; створювати смітники та спалювати відходи.

 

02.09.2019