"Бруд пішов до Києва": Посол Китаю розкритикував заяви Болтона.

 

Посол Китайської Народної Республіки Ду Вей заявив, що Китай ніколи не буде втручатись у внутрішні справи України, і звинуватив Сполучені Штати Америки в сіянні бруду. 

 

Про це амбасадор сказав на брифінгу в Києві, повідомляє УНІАН

 

 

Ду Вей вважає, що радник президента Сполучених Штатів Америки з питань національної безпеки Джон Болтон висловлювався "безвідповідально щодо Китаю та відносин між Китаєм і Україною".

 

"Загальновідомо, що тепер США по всьому світу поливають Китай брудом, а зараз увесь бруд пішов і до Києва",  – заявив Ду Вей. 

 

Він звернув увагу на те, що в Києві Болтон виявив зацікавленість щодо китайсько-українського співробітництва у сфері військових технологій (ідеться про перспективу продажу акцій "Мотор-Січі").

 

"Я хотів би сказати, що співпраця у сфері військових технологій, звичайно ж, є важливою складовою ділового співробітництва між Китаєм та Україною, яке ґрунтується на принципах взаємної вигоди та обопільного виграшу", – сказав посол. 

 

Ду Вей назвав наклепом висловлювання американської сторони, начебто Китай викрадає технології у інших країнах. "Брехня, обман і крадіжка – це все не про нас", – запевнив посол.

 

Амбасадор також розкритикував твердження Болтона про зовнішній борг України як фактор зовнішнього тиску на державу.

 

"Китай ніколи не використовував і ніколи не буде використовувати кредити або ж допомогу як інструменти тиску, нахабно втручаючись у внутрішні справи України", – сказав посол. 

 

"Вибирати будь-яку зовнішню політику та шлях розвитку – це власне право кожної держави. Україна – це незалежна суверенна держава, і її вибір необхідно поважати. Китай ніколи не висловлювався у безвідповідальному ключі щодо внутрішньої і зовнішньої політики України. Ніколи не вимагав, щоб Україна вибирала сторону між Китаєм і США. І США не повинні втручатись у внутрішні і зовнішні справи України, так само як і вимагати від України зайняти сторону між Китаєм та США", – виправдовується Ду Вей.

 

Посол також назвав "необґрунтованими домислами" інформацію про зазіхання Китаю на "Мотор-Січ". Ду Вей бачить у тому лише комерцію.

 

"Все, що стосується «Мотор-Січі», —  це комерційна діяльність, це бізнес між безпосередньо «Мотор-Січчю» і приватним китайським підприємством", – сказав він.

 

28 серпня у Києві Болтон наголошував, що США зацікавлені, аби "дипломатія заборгованості", яку Китай пропагує в усьому світі, не стала успішною в Україні.

 

З його слів, США і Китай мають суттєві розбіжності у питаннях торгівлі. "Мова йде не лише про дисбаланс в експорті та імпорті між Сполученими Штатами і Китаєм або дисбаланс у торгівлі, а про ґрунтовну причину, чому цей дисбаланс існує, і це значною мірою стосується того, що впродовж десятиліть Китай викрадає інтелектуальну власність", – заявив Болтон.

 

З його слів, США занепокоєні політикою Китаю щодо так званої "дипломатії заборгованості" або створення заборгованості, якої ця країна дотримується в усьому світі.

 

"Отже, коли ми дивимося на економіку України, і на військову самодостатність, і на роль, яку ми можемо відіграти для подальшого розвитку, ми стали занепокоєні, щоби китайська дипломатія заборгованості не досягла успіху в Україні, як це відбулося у багатьох інших країнах. Ми висловили нашу стурбованість, ми провели всесторонні обговорення з багатьма колегами з української сторони", – сказав Болтон.

 

Раніше газета The Wall Street Journal повідомила, що Болтон спробує переконати український уряд не продавати китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation "Мотор-Січ". У Білому домі вважають, що ця угода дасть Китаю важливі оборонні технології і дозволить йому розширити військовий потенціал, йшлося в публікації.

 

Китай зацікавлений у купівлі понад 50% "Мотор-Січі", ще 25% може безоплатно отримати "Укроборонпром". Цю угоду має схвалити Антимонопольний комітет України.

 

30.08.2019