Парламент призначив Генпрокурором Рябошапку, головою СБУ – Баканова.

 

Верховна Рада дев'ятого скликання на своєму засіданні у четвер перед північчю призначила новим Генеральним прокурором України Руслана Рябошапку, заступника голови Офісу Президента.

 

За призначення Рябошапки проголосувало 312 народних депутатів.

 

 

Пан Руслан заявив перед голосуванням, що він планує провести повне перезавантаження Генеральної прокуратури.

 

"Перше – це повне перезавантаження прокуратури. Не лише зміна назви "Генеральна прокуратура України" на "Офіс Генерального прокурора", а повне перезавантаження системи. І другий напрям – це те, що Генпрокуратура повинна стати центром, єдиним органом в державі, який впроваджує політику боротьби із злочинністю. У нас таких органів немає. Має бути надано пріоритети, що є найбільшою загрозою в плані злочинності для країни, і прокуратура має контролювати діяльність всіх правоохоронних органів, з тим, щоб всі ці пріоритети були реалізовані", – цитує УНІАН.

 

Третім напрямом майбутньої діяльності Рябошапка назвав роботу над розслідуванням тих справ, які мають широкий суспільний резонанс. "Я не можу ґарантувати, що вони будуть розслідувані, доведені до обвинувальних або виправдувальних вироків, але я зроблю все, щоб вони були пріоритетними на порядку денному роботи нової прокуратури", – сказав Рябошапка.

 

Одним із пріоритетів він також назвав боротьбу з "елітною" корупцією серед топ-посадовців.

 

Рябошапка додав, що переатестацією прокурорів займеться новий орган. "Це буде система нових органів, декілька комісій, так званих атестаційних, тому що прокурорів трошки більше, ніж 11 тисяч, одна комісія з цим не впорається... До роботи комісій обов'язково будуть залучені зовнішні спостерігачі", – зазначив він.

 

З його слів, механізм роботи цих комісій буде схожим на механізм роботи комісій, які займались переатестацією поліцейських.

 

Відповідаючи на запитання, чи хтось з чинних заступників Генпрокурора збереже свою посаду, Рябошапка заявив, що не може про це наразі сказати. "Я думаю, що, як мінімум, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький збереже свою посаду, тому що немає можливості просто так, одним підписом Генпрокурора звільнити його", – сказав Рябошапка.

 

Перед призначенням Руслана Рябошапки Верховна Рада звільнила з посади Генерального прокурора Юрія Луценка – 317 "за".

 

Луценко запропонував Рябошапці зустрітися, аби передати йому всю інформацію, якою володіє, в тому числі про досягнення і "проблемні точки".

 

"Найближчим часом я займусь здоров'ям, спортом. І, можливо, організую благодійний фонд на підтримку української книги. Політика поки що мене не кличе", – сказав Луценко.

 

У четвер Верховна Рада також призначила головою Служби безпеки України Івана Баканова. За його кандидатуру проголосувало 319 народних депутатів.

 

 

Баканов сказав у своєму виступі перед депутатами, що для реформи всієї Служби безпеки "потрібно не менше 3 років", але для "ефективних перших кроків" вистачить і одного року.

 

Голова СБУ назвав законність і справедливість "основними соціальними благами" й вважає місію спецслужби дуже простою – забезпечувати їхній (цих благ) "справедливий розподіл".

 

"Що я маю на увазі під реформою Служби безпеки України? Насправді все теж дуже просто. Це коли співробітника Служби безпеки України зустрічає проста людина і усміхається йому у відповідь. Тому що вона відчуває себе безпечно та захищено. Та більше того, якщо вона хоче допомогти такому співробітнику Служби безпеки України, от тоді це реформа", – трактує Баканов.

 

30.08.2019