Дві третини українців задоволені Зеленським; експерти – лише на 3,7 бала з 10.

 

Майже дві третини українців – 63% – позитивно оцінюють перші кроки Президента України Володимира Зеленського та його команди. Водночас,13% неґативно оцінює початок президентури Зеленського.

 

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" та Київським міжнародним інститутом соціології.

 

У той же час, експертне опитування, проведене соціологами серед фахівців, громадських діячів і журналістів, усупереч ейфорійним настроям громадян, виявило, що діяльність Володимира Зеленського "заробила" дуже низьку оцінку – 3,7 бала із 10.

 

 

Серед виборців політичних сил, представлених у Верховній Раді, найпозитивніше оцінюють перші кроки новообраного Президента виборці партії "Слуга народу" (86% – позитивно, 1,5% – негативно). Переважно позитивно оцінюють його першу діяльність і виборці "Батьківщини" та партії "Опозиційна платформа – За життя", негативно – виборці "Європейської солідарності".

 

Новообраний Президент має довіру 70% громадян України – найвищий результат за усі часи серед усіх українських президентів. Позитивний баланс довіри-недовіри мають і лідери його команди – Дмитро Разумков (+25%) та Андрій Богдан (+5%). Водночас, значна частина громадян не має визначеного ставлення до Дмитра Разумкова (22% його не знає і ще 22% не дали певної відповіді) та до Андрія Богдана (28% його не знають і 27% не дали певної відповіді). 

 

Лідери інших політичних сил, представлених у Верховній Раді, мають негативний баланс довіри-недовіри: Святослав Вакарчук (–25%), Юрій Бойко (–37%), Юлія Тимошенко (–63%), Петро Порошенко (–72%). 

 

Першочерговими завданнями для Президента Зеленського та його команди громадяни вважають: припинення вогню на Донбасі  – 71,5%, зростання життєвих стандартів людей (зарплат, пенсій тощо)  – 44%, зниження тарифів – 31%, покарання винних у корупції посадовців – 21,5%, зменшення впливу олігархів на політику – 18%.

 

У здійсненні необхідних реформ громадяни усі сподівання покладають на новообраного Президента Володимира Зеленського (66%), новообрану Верховну Раду (43%) та майбутній уряд (35,5%). Усі інші інстанції, на які покладалися раніше громадяни заради здійснення реформ, суттєво втратили у своєму значенні – громадські організації, країни Заходу, МВФ та Світовий банк, вчені. 

 

Повертаючись до експертного опитування, найголовнішим досягненням Володимира Зеленського у перші 100 днів перебування на посаді експерти вважають розпуск парламенту та подальший успіх партії «Слуга народу» на позачергових виборах до Верховної Ради, що дозволило сформувати однопартійну більшість. Відзначають експерти також і зовнішньополітичні зусилля Президента: перші закордонні поїздки, налагодження контактів із лідерами країн ЄС, Канади, заплановану зустріч із президентом США.

 

До невдач Президента експерти найчастіше відносять окремі кадрові призначення та призначення на державні посади за принципом не професіоналізму, а особистого знайомства та лояльності. Те саме стосується і включення людей з неоднозначною репутацією у партійний список "Слуги народу". Відзначають експерти і зовнішньополітичні невдачі – зокрема, недостатність зусиль щодо протидії поверненню Росії у ПАРЄ, відсутність ініціативи щодо посилення санкцій проти РФ за невиконання рішення щодо звільнення українських моряків та видачу паспортів в окупованому Донбасі.

 

Якщо Зеленський у перші сто днів отримав 3,7 бала, то Петро Порошенко у свій час мав 6,3 бала. Вікторові Януковичу в 2010 році повелося ще гірше – 2,7 бала.

 

28.08.2019