Борис Джонсон намагається призупинити роботу парламенту.

Це йому потрібно, щоб здійснити Brexit без угоди з ЄУ.

 

 

Уряд Великої Британії має намір звернутися до королеви Елізабет ІІ з проханням призупинити роботу парламенту. Це має статися через кілька днів після того, як депутати повернуться з літніх вакацій, і за кілька тижнів до запланованої дати виходу країни з Європейської Унії. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС.

 

Якщо цей задум вдасться, то це означатиме, що кабінету прем'єра Бориса Джонсона вдасться перенести на 14 жовтня промову монархині, в якій та мала б викласти плани уряду. Окрім того, у разі призупинення роботи законодавчого органу в членів парламенту не залишиться часу на ухвалення будь-яких законів, які могли б перешкодити прем'єр-міністру вивести 31 жовтня країну з Євроунії без угоди з Брюсселем.

 

Експерти вважають, що такий крок уряду може провокувати серйозну політичну кризу. Адже це позбавить депутатів можливості повноцінно брати участь в процесі Bexit. Якщо робота парламенту буде припинена, як це пропонують, 10 вересня, у парламентарів залишиться тільки кілька днів наступного тижня, щоб домогтися змін. Тому ця позиція уряду спонукала низку опозиційних депутатів об'єднатися, щоб спробувати зірвати плани Бориса Джонсона і заблокувати можливий «жорсткий» Brexit, використовуючи для цього парламентський процес.

28.08.2019