Держдепартамент США працюватиме на повернення Росії до G7.

Про це заявив голова відомства Майк Помпео.

 

 

Державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео має намір працювати над поверненням Росії до «Великої сімки», з якої вона була вигнана навесні 2014 року після анексії українського Криму. В інтерв'ю телеканалу Fox59 в Індіанаполісі Помпео запитали, чи слід знову запрошувати Росію до G7. «Так, це позиція президента. Трамп вважає, що саме так ми і повинні чинити. Я працюю на президента. Звичайно ж, ми будемо працювати в цьому напрямку. Звісно, повертатися в "сімку" тільки на запрошення однієї з країн неможливо, тому що там всі рішення ухвалюються консенсусом», – відповів Помпео.

 

Цікаво, що в тому ж інтерв’ю американський держсекретар заявив, що захист недоторканності виборів в США від можливого втручання Росії і Китаю є «реальним пріоритетом» адміністрації Дональда Трампа.

 

«Ми провели роботу над тим, щоб не допустити впливу на вибори в 2018 році, і ми маємо намір зробити те ж саме в 2020 році. Це так. Є різні країни і навіть недержавні суб'єкти, терористичні організації, які хочуть втрутитися в американські вибори. ФБР, Міністерство внутрішньої безпеки, ми в Держдепартаменті працюємо над тим, щоб виборчі органи в штатах і на місцевому рівні могли проводити вільні й чесні вибори, які були б прозорими», – запевнив Помпео.

28.08.2019