Представники ОРЛО встановили тимчасові споруди при Станиці Луганській.

 

Незаконні збройні формування із окупованих районів Луганської області (ОРЛО) на ділянці розведення сил у районі Станиці Луганської розмістили тимчасову споруду, у такий спосіб перешкоджаючи українській стороні перейти до ремонту зруйнованої частини мосту через Сіверський Донець.

 

Про це повідомила українська сторона СЦКК (Спільного центру з контролю та координації).

 

 

"Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляє, що НЗФ ОРЛО і далі імітують роботи з демонтажу фортифікаційних споруд, розташованих на ділянці розведення №1. Зокрема, замість активних дій з демонтажу фортифікаційних споруд російські найманці з тильного боку розмістили чергову тимчасову споруду "кунг" із написом так званого СЦКК, тим самим зафіксувавши свою присутність на ділянці розведення №1", – йдеться в повідомленні української СЦКК.

 

Українська сторона нагадує, що, згідно з рішенням Тристоронньої контактної групи та інших "мінських домовленостей", ділянка розведення "Станиця Луганська" має бути вільною від будь-яких мілітарних структур.

 

У повідомленні наголошують, що зазначені дії ставлять під зрив виконання "мінських домовленостей" з розведення сил і засобів, таким чином представники ОРЛО "не дають можливості українській стороні перейти до реальних дій з ремонту зруйнованої частини мосту".

 

Аґенція "Інтерфакс-Україна" нагадує, що 24 серпня українська сторона розпочала демонтаж фортифікаційних споруд біля зруйнованого мосту через Сіверський Донець у Станиці Луганській.

 

Президент України Володимир Зеленський у рамках робочої поїздки до Луганської області 7 липня відвідав селище Станиця Луганська і заявив про наміри відновити зруйнований міст, через який люди перетинають лінію розмежування та який планують відновити за умови дотримання перемир'я.

 

31 липня на засіданні Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі сторони домовилися про початок розмінування територій, прилеглих до мосту в Станиці Луганській, з 1 серпня.

 

27.08.2019