Johnson & Johnson оштрафовано на більш ніж пів мільярда доларів.

Таким було рішення суду у справі про знеболювальні препарати, що їх виробляє компанія.

 

                               Майк Гантер

 

Американська фармацевтична компанія Johnson & Johnson рішенням суду в Клівленді (штаті Оклахома) оштрафована на 572 мільйони доларів. У понеділок, 26 серпня, суддя Тед Болкмен (Thad Balkman) постановив, що компанія повинна виплатити велику суму за збут знеболювальних препаратів, здатних викликати залежність.

 

На думку суду, Johnson & Johnson своїми діями підвищує медикаментозну залежність населення. У компанії вже заявили, що подадуть апеляцію на рішення про штраф. Про це повідомило видання The New York Times.

 

Раніше генеральний прокурор Оклахоми Майк Гантер (Mike Hunter) звинуватив Johnson & Johnson в тому, що через свої знеболювальні, здатні викликати залежність, компанія сприяє поширенню опіоїдів і в цілому наркотичній кризі. При цьому Гантер зажадав для компанії штрафу в розмірі 17 мільярдів доларів.

 

Після оголошення рішення акції Johnson & Johnson тимчасово зросли на понад п’ять відсотків. Судовий процес також був спрямований проти інших виробників – Purdue Pharma і Teva. Але вони погодилися на штрафні виплати в розмірі 270 мільйонів доларів і 85 мільйонів доларів відповідно, тим самим запобігши судовим розглядам. У США розглядають ще низку схожих справ.

27.08.2019