Дональд Туск запропонував запросити Україну на наступний саміт G7.

Таким чином президент Євроради відреагував на пропозицію Дональда Трампа запросити Путіна.

 

 

Президент Європейської ради Дональд Туск розкритикував пропозицію Дональда Трампа щодо запрошення Росії до складу «Великої сімки» – неофіційного клубу президентів найбільших західних економік. На думку Туска, перебування Росії в клубі неможливе з цілої низки причин. Про це повідомив телеканал новин TVN24.

 

«Рік тому, на саміті G7 в Канаді, президент Трамп запропонував відновити Росію в G7, відкрито заявивши про те, що анексія Криму Росією була частково виправдана. І що ми повинні прийняти це як факт. Ми не можемо погодитися з такою логікою за жодних обставин», – заявив Туск під час прес-конференції в рамках саміту «Великої сімки» у французькому місті Біарріці.

 

Туск заявив, що причини, за якими Москву вигнали з групи, нікуди не поділися. Щобільше, виникли нові обставини, які не дозволяють Росії увійти до складу G7. «Йдеться, зокрема, про російську провокацію в Азовському морі», – додав Туск.

 

Президент Ради ЄУ нагадав, що коли 1997 року Росію вперше запросили до G7, передбачалося, що Москва рухатиметься шляхом до ліберальної демократії, верховенства закону і захисту прав людини. «Чи є серед нас хоч хтось, хто може сказати з повною упевненістю, не керуючись питаннями ведення бізнесу, що Росія стоїть на цьому шляху?» – поставив Дональд Туск риторичне запитання журналістам. Він пообіцяв, що під час саміту спробує переконати лідерів G7 в тому, що краще запросити на наступну зустріч президента України, а не намагатися повернути Росію до складу клубу.

25.08.2019