Львів вийшов у лідери за рівнем інвестиційної прозорості.

 

Львів вийшов у лідери серед українських міст за рівнем прозорості інвестиційного сектора. Згідно з рейтинґом, котрий укладає проєкт TransparentCities, Львів і Вінниця мають по 18 балів у рейтинґу. Біла Церква займає третю сходинку (16,75 бала). 

 

Якщо порівнювати цьогорічні бали із торішніми, то лідером за приростом балів став Хмельницький (+7,75). Динаміка Львова і Тернопіля виводить їх у трійку за темпом поліпшення інвестиційної прозорості (+7,25 і +6,80 відповідно).

 

 

 

В 2018 році "Трансперенсі Інтернешнл Україна" розробила методологію для оцінювання прозорості інвестиційного сектора міст та згідно з нею уклала перший рейтинг. Проєкт охоплює 100 найбільших за чисельністю населення міст України.

 

Рівень прозорості визначається за сумою балів ключових індикаторів (максимально – 20 балів). Серед оцінюваних показників, зокрема, перевіряли наявність антикорупційних програм, інформацію щодо проведення перевірки діяльності підприємств міста, наявність інвестиційного паспорта міста тощо.

 

За результатами першого вимірювання прозорості галузі інвестицій, проведеного восени 2018 року, аналітики зробили висновок, що для більшості міст прозорість інвестиційного середовища не є ключовим пріоритетом. Середній показник інвестиційної прозорості становив 5,5 бала. 

 

У першій версії рейтинґу найвищі показники продемонстрував Івано-Франківськ (15 балів), а також Київ (12,7) та Вінниця (12). 

 

Перша версія рейтинґу

 

У травні 2019 року автори проєкту звернулися до міських рад з проханням надати інформацію про рекомендації, які вони встигли виконати за час, що минув з моменту останнього оцінювання. Відгукнулися на запит 32 міські ради. Прогресу міст, які не надали відповідей на запит проєкту, не оцінювали.

 

23.08.2019