Путін лякає США «симетричною відповіддю» на американську ракетну загрозу.

Такою була реакція російського лідера на випробування Пентаґоном крилатої ракети.

 

 

Президент Росії Володимир Путін провів оперативну нараду з Радою безпеки і оборони Росії. Він доручив підлеглим підготувати «симетричну відповідь» Сполученим Штатам на випробування крилатої ракети. Про це повідомляють на сайті російського президента.

 

 

«18 серпня в Сполучених Штатах проведено випробувальний пуск крилатої ракети наземного базування, яка, за заявою американського військового відомства, влучила в ціль на відстані понад 500 кілометрів.

 

Таке озброєння належить до категорії забороненого за Договором про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Крім того, використання в ході випробування універсальної пускової установки МК-41 повністю підтверджує обґрунтованість тих претензій, які російська сторона висловлювала США в період дії договору (…)

 

Беручи до уваги нові обставини, доручаю Міністерству оборони Російської Федерації, Міністерству закордонних справ, іншим профільним відомствам проаналізувати рівень загрози, який створюється згаданими діями Сполучених Штатів для нашої країни, і вжити вичерпних заходів з підготовки симетричної відповіді», – заявив Путін.

 

 

При цьому російський президент зазначив, що російська влада «ніколи не хотіла, не хоче і не буде втягуватися у витратну, руйнівну для нашої економіки гонку озброєнь». Путін додав, що Росія нібито «як і раніше відкрита для рівноправного і конструктивного діалогу» зі США для «відновлення довіри та зміцнення міжнародної безпеки».

23.08.2019