На Івано-Франківщині згоріла дерев'яна церква XIX ст.

 

У селі Новоселиця Снятинського району, Івано-Франківщина, згоріла дерев'яна церква Введення в храм Пресвятої Богородиці XIX століття. Парафія храму входить до Православної Церкви України. У 60-х роках у цій церкві служив Василь Романюк, майбутній патріарх Київський Володимир.

 

 

Згідно з інформацією управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, пожежа виникла о 16:44 у понеділок. Десь за годину, о 17:35, пожежу локалізували, а ліквідували – за дві (о 19:40).

 

Жертв та постраждалих немає.

 

До гасіння пожежі залучили 19 осіб та 6 одиниць техніки.

 

 

Згідно з інформацією на офіційному сайті Івано-Франківсько-Галицької єпархії ПЦУ, церкву Введення в храм Пресвятої Богородиці вибудували і освятили 1884 року (інші дані – 1889-го) на кошти громади. Разом із церквою звели дзвіницю.

 

У 1964-1968 рр. у цій церкві служив Василь Романюк, майбутній патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир.

 

 

Інтернет-ресурс "Дерев'яні церкви Західної України" уточнює: дерев'яна церква була пам'яткою архітектури місцевого значення. Раніше на місці храму стояли інші дерев'яні церкви. Так, на початку XVIII ст. в одній з частин Новоселиці постала дерев'яна церква, яку майже через сто років замінила наступна, також з дерева. Вже у 1889 році на її місці постала нова дерев'яна церква, а попередню наступного року розібрали.

 

20.08.2019