Верховний Суд визнав законним рішення Львівської облради про російську попсу

 

Верховний Суд відмовився визнавати протиправним і нечинним рішення Львівської обласної ради "Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області" і відхилив скаргу громадського руху "Український вибір – Право народу", створеного Віктором Медведчуком.

 

 

Про це йдеться в рішенні ВС від 15 серпня, опублікованому у Єдиному реєстрі судових рішень.

 

Верховний Суд вирішив: позивачі не довели, що рішення Львівської обласної ради в якийсь спосіб зачіпає їхні інтереси. "Матеріали справи не містять жодного доказу, який би свідчив про застосування чи бодай можливе застосування спірного рішення відповідача у правовідносинах, в яких беруть участі позивачі... Безпосередньо позивачі не зазнали жодного втручання в свої права внаслідок прийняття спірного рішення, оскільки воно не спричинило суттєвого негативного впливу саме на позивачів і вони не зазнали жодної реальної шкоди", – констатували судді.

 

При цім Верховний Суд не аналізував підставовості ухваленого Львівською обласною радою рішення, зазначивши, втім, що воно є нормативно-правовим актом.

 

"Відсутність порушення прав, свобод чи інтересів позивачів є підставою для відмови у задоволенні позову незалежно від правомірності чи неправомірності такого рішення. За відсутності бодай одного випадку реального порушення прав, свобод чи інтересів позивачів спірним рішенням відповідача відсутніми є й підстави для задоволення позову", – йдеться у рішенні суду.

 

Як пояснив начальник юридичного відділу облради Андрій Мельник, Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу облради та скасував рішення судів нижчих інстанцій у справі щодо російськомовного культурного продукту. "Таким чином Верховний Суд підтвердив законність рішення Львівської обласної ради щодо встановлення мораторію на території Львівської області на публічне використання російськомовного культурного продукту. Відтак рішення Львівської обласної ради є законним і чинним", – резюмував Мельник.

 

За ухвалення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області на засіданні 18 вересня 2018 року проголосувало 57 депутатів.

 

Депутати постановили: «Встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України». Нагадаємо, що аналогічну ухвалу («Про захист звукового середовища Львова) Львівська міська рада приймала ще 18 років тому, 29 червня 2000 року.

 

На виконання свого рішення депутати доручили Львівській облдержадміністрації створити робочу групу за участі місцевих органів влади, поліції та громадськості, аби та провела роз’яснювальну роботу про мораторій для підприємців.

 

Облрада рекомендувала органам місцевого самоврядування ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення на відповідній території мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України.

 

З позовом про скасування цього рішення до суду звернулись ГО «Всеукраїнський громадський рух "Український вибір – право народу"» (Віктора Медведчука), львів’янин Сергій Іванов-Малявін та харків’янин Роман Лихачов. Львівський окружний адміністративний суд в особі судді Зіновія Гавдика задоволив усі три позови і скасував рішення ЛОР. Проте депутати подали апеляцію.

 

 

Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду 14 травня розглянула апеляційну скаргу і постановила: «Апеляційну скаргу задоволити частково, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.01.2019 року у частині задоволення позовних вимог ГО "Всеукраїнський громадський рух Український вибір – право народу" скасувати та відмовити у цій частині у позові. В іншій частині рішення суду залишити без змін». І саме це рішення анулював тепер Верховний Суд.

 

19.08.2019