У Львові розпочався прийом проєктів на громадський бюджет Львова. Збірка ідей розпочалася 15 серпня і триватиме до 15 вересня. Конкурс відбувається вже вчетверте.
"Ми чекаємо на згуртовані команди людей, які хочуть реалізувати цікаві та креативні проєкти в різних галузях: освіти, культури тощо, – заявив на брифінґу заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. – Після прийому заявок – наступний етап: ідеї аналізуватимуть, опісля – з 1 до 15 листопада – голосування".
Як повідомили у відділі громадського партнерства управління "Секретаріат ради" ЛМР, загалом за попередні 3 роки перемогло 159 проєктів на загальну суму 81 млн грн. "Близько сотні поданих проєктів уже реалізовані – це дає велику додану вартість та надихає людей подаватись і надалі", – прокоментував Москаленко.
"Громадський бюджет – це можливість для кожного мешканця впливати на розвиток та управління міста. Кожен може подати свою ідею і в разі, якщо її підтримають інші мешканці Львова, вона буде втілена в життя за кошт міської скарбниці", – заявив начальник відділу громадського партнерства управління "Секретаріат ради" Орест Файфурка.
Пан Файфурка повідомив, що правила конкурсу поступово змінюються.
"У нас були певні зауваження стосовно того, що школи мають певний адмінресурс, зрештою так само, як і лікарні. Тому було прийнято рішення про те, що ми виділяємо ці дві сфери в окрему групу. Вони можуть становити не більше 40% у кожному з рейтингів", – повідомив він.
Довідково
Малі проєкти — це проєкти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 000 до 600 000 грн. На такі проєкти виділяється орієнтовно 60% загального обсягу громадського бюджету, які рівномірно розподіляються по районах міста (10% загального обсягу громадського бюджету на кожен район).
Великі проєкти — це проєкти міжрайонного, загальноміського значення, загальна вартість реалізації яких становить від 600 000 до 3 000 000 грн. На такі проєкти виділяється орієнтовно 40% загального обсягу громадського бюджету.
"Освітні та медичні проєкти" — це ті, реалізація яких стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів (крім закладів позашкільної освіти), та проєкти, реалізація яких стосується приміщень або територій закладів охорони здоров’я.
"Інші проєкти" — це проєкти, реалізація яких не стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів та закладів охорони здоров’я. Такі проєкти не можуть становити менше 40% від загальної кількості проєктів-переможців у поточному році.
Малі проєкти змагатимуться між собою у кожному районі окремо, а великі — по всьому місту.
16.08.2019