Росія пообіцяла Венесуелі допомогти захиститися від військової інвазії США.

Обіцянка пролунала на зустрічі міністрів оборони двох країн у Москві.

 

 

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу в Москві в четвер, 15 серпня, на зустрічі з венесуельським колегою Владіміром Падріно Лопесом заявив, що Росія допоможе Венесуелі захиститися від спроб США змінити владу в цій південноамериканській країні.

 

«Ми уважно стежимо за подіями, які відбуваються у Венесуелі. Відзначаємо безпрецедентний тиск Вашингтона, спрямований на дестабілізацію ситуації у вашій країні. Підтримуємо зусилля керівництва республіки з проведення незалежної зовнішньої політики та протидії спробам США змінити законно обрану владу. Вважаємо, що тільки венесуельці мають право визначати своє майбутнє. Зовнішнє втручання, особливо в нинішній, вкрай напруженій ситуації, вважаємо неприпустимим», – процитувала слова Сергія Шойгу газета «Комсомольская правда».

 

Владімір Падріні Лопес, своєю чергою, сказав російському колезі, що його країна на даний момент проходить через непросту ситуацію через дії США. «Вашингтон нахабним чином порушує міжнародне законодавство, намагаючись повалити законну владу в державі. Проте Венесуела займає в цьому питанні жорстку позицію і продовжує боротися», – запевнив венесуельський міністр.

 

Сторони також обговорили питання військово-технічної співпраці та підписали угоду про взаємні візити військових кораблів до портів обох країн.

 

Присутність російських військовиків у Венесуелі різко розкритикували Сполучені Штати. У травні держсекретар США Майкл Помпео заявив, що у венесуельських структурах безпеки «працюють сотні росіян». У липні глава Південного командування збройних сил США адмірал Крейґ Фоллер (Craig Faller) повідомив про значну військову присутність Росії у Венесуелі. За його словами, представники Москви, серед іншого, підтримують роботу російської військової техніки.

 

За останні роки Росія і Венесуела уклали контракти у військово-технічній сфері на загальну суму близько 11 млрд доларів. У числі іншого Венесуела закупила мобільні системи ППО середньої і великої дальності, 100 тисяч автоматів Калашникова, а також винищувачі, гелікоптери й танки.

16.08.2019