Уряд Гройсмана відмовив Офісу Президента у відставці Кличка.

 

Кабінет Міністрів України відмовився погоджувати звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Подання про відставку надійшло до уряду від Офісу Президента України за підписом Андрія Богдана. При цім команда Зеленського виступила за розділення посад київського голови та керівника МДА. 

 

 

Про рішення уряду повідомив віцепрем'єрміністр Павло Розенко на своїй сторінці у Facebook.

 

"Це абсолютно правильне і прогнозоване рішення. Віталій Кличко – обраний киянами мер і єдина легітимна посадова особа, яка має право управляти і керувати містом", – прокоментував Розенко, колишній соратник Кличка по партії УДАР, а нині – кандидат у народні депутати від "Європейської солідарності" (№39 у списку).

 

Розенко не виключає, що Кличка таки звільнять уже майбутні урядовці. 

 

"В нинішньому складі уряду немає голосів за звільнення Віталія Кличка. Чи «прогнеться» перед олігархами і кланами забудовників майбутній склад уряду? Час покаже. Швидше «так», ніж «ні»", – додав він.

 

Прем'єрміністр Володимир Гройсман заявив на засіданні Кабінету Міністрів про потребу ухвалення нового закону про столицю, котрий вирішив би колізію довкола посад київського міського голови та голови міської держадміністрації.

 

"Україні потрібен – і це вже очевидний факт – новий закон про столицю, про місто Київ, де б чітко було розписано, що таке місцеве самоврядування, і були повноцінні повноваження міського голови. А з іншого боку були повноцінно відображені повноваження державної влади. І цей баланс має бути забезпечений новим законом про столицю”, – сказав Гройсман, згідно з повідомленням аґенції "Укрінформ".

 

"Все треба робити не під політику, а під країну, під інтереси українців і під ефективну систему управління”, – додав він.

 

14.08.2019