Дональд Трамп погрожує вивести США зі СОТ.

Експерти застерігають, що це може завдати країні поважних збитків.

 

 

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив невдоволення несправедливим ставленням до його країни у Світовій організації торгівлі. Виступаючи перед працівниками хімічного заводу Shell в Пенсильванії, він пригрозив вивести США зі СОТ, якщо умови перебування в ній не покращаться.

 

«Ми підемо, якщо доведеться. Ми знаємо, що вони обдурювали нас роками, але більше цього не буде», – цитує слова американського президента видання The Straits Times.

 

Трамп уже давно перетворив СОТ на об'єкт своїх критичних атак під час публічних виступів. Він неодноразово погрожував вийти з організації, заявляючи про несправедливе ставлення до США і про те, що Вашінґтон не зобов'язаний підпорядковуватися рішенням СОТ. Особливе невдоволення у чинного глави Білого дому викликали умови, надані Китаю, коли ця країна вступила в організацію. Обурювало Трампа те, що китайці, за його словами, користуються викраденими американськими технологіями.

 

Багато американських економічних аналітиків застерегли президента США від такого непродуманого кроку. За їхніми словами, у США насправді є успішний досвід перемог у суперечках за посередництва СОТ. Чад Баун (Chad Bown), експерт з торгівлі Інституту міжнародної економіки імені Петерсона, стверджує, що вихід Сполучених Штатів з організації завдасть країні «довгострокового збитку, який не вдасться компенсувати повністю».

14.08.2019