У Монастириськах буде пам’ятник жертвам депортації українців з Лемківщини.

 

На конкурс було подано 13 робіт.

 

Переможця конкурсу на найкращий ескізний проєкт пам’ятника жертвам депортації українців у 1944–1955 роках обрали в Тернопільській облдержадміністрації 13 серпня. Перемогу здобув творчий колектив архітекторів Ярослави та Богдана Дудяків (м. Чортків) і скульптора Володимира Ропецького (м. Львів).

 

Колектив-переможець отримав право на реалізацію власного проєкту, який, за словами журі, «найкраще відображає художньо-пластичними засобами події, пов’язані з депортацією українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини». У конкурсній комісії Z повідомили, що важливими при відборі були й розміри пам'ятника, оскільки площа, на якій його будуть встановлювати, є доволі камерною. 

 

 

Отже пам’ятник буде стоти на вулиці Тараса Шевченка перед будівлею Монастириської музичної школи. Як розповіли Z у Тернопільській ОДА, наразі переможці конкурсу мають доопрацювати проєкт відповідно до зауважень, які висловили члени комісії, а опісля подадуть роботу до розгляду обласної художньої ради. Після її схвалення та рекомендацій автори пам’ятника укладатимуть договір з Товариством «Лемківщина» й відтак візьмуться до його втілення.

 

Повторний відкритий конкурс на найкращий ескізний проєкт пам’ятника в місті Монастириська Тернопільської області жертвам депортації українців з Лемківщини тривав з 8 липня до 9 серпня. Загалом було подано 13 робіт (частина з них – із попереднього конкурсу, що тривав у червні). Організатором конкурсу є Тернопільська ОДА, а проводили його на виконання постанови Верховної Ради України від 08.11.2018 р. №2608-VІІІ «Про відзначення на державному рівні 75-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1955 роках» та рішення Тернопільської облради про відзначення на обласному рівні 75-х роковин початку депортації українців із цих територій.

 

14.08.2019