Представник Президента підтвердив прагнення продовжувати водну блокаду Криму.

 

Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич заявив, що претензії Росії щодо потреби відновлення постачання води Північно-Кримським каналом на півострів не мають правої основи. Намісник голови держави підтвердив прагнення продовжувати водну блокаду Криму.

 

 

Про це Кориневич написав на своїй сторінці у Facebook, реаґуючи на заяви постпреда Криму при президенті Росії Ґєорґія Мурадова, який розповів про намір влади півострова звернутися до Кремля з проханням провести переговори з Україною щодо відновлення поставок дніпровської води.

 

"Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити у міждержавних відносинах питань, пов‘язаних з Кримом. Питання, пов‘язані з Кримом, може ставити лише держава-суверен, тобто Україна", – зазначив представник Зеленського.

 

"Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічну споруду (канал), яка розташована на території України. На це Україна має повне право", – наголосив чиновник.

 

Кориневич зазначив, що "прісної води в Криму для потреб населення вистачає". "В цілому, саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами. Тож усі претензії держави-окупанта на дніпровську воду не мають будь-якого правового чи міжнародно-правового підґрунтя", – резюмував він.

 

Напередодні постійний представник президента РФ у Криму Ґєорґій Мурадов заявив про намір звернутися до керівництва РФ з проханням ініціювати переговори щодо відкриття Північно-кримського каналу. До окупації Криму Росією канал забезпечував 85% потреб півострова в прісній воді.

 

Нині окупанти стверджують, що мають право на дніпровську воду, бо Дніпро бере початок у Росії, а його води йдуть мало що не транзитом. 

 

"Ми хотіли б просити допомогти почати зондаж, може, переговорний процес з українською стороною про те, щоб вони нашу воду пропускали в Крим. Це не вода річки Дніпро, яка належить Україні, це наша вода, що йде з території РФ", – сказав Мурадов.

 

13.08.2019