Усі РДА на Львівщині залишилися без голів.

 

Президент України Володимир Зеленський звільнив очільників 11 райдержадміністрацій у Львівській області. Відповідні розпорядження підписані 12 серпня.

 

 

Відповідно до документів, звільнено:

 

Ігоря Самардака – з посади голови Яворівської РДА;

Івана Грися – з посади голови Старосамбірської РДА;

Андрія Дяченка – з посади голови Сокальської РДА;

Богдана Янка – з посади голови Сколівської РДА;

Сергія Іваха – з посади голови Радехівської РДА;

Володимира Танчина – з посади голови Перемишлянської РДА;

Андрія Коса – з посади голови Миколаївської РДА;

Володимира Недзельського – з посади голови Золочівської РДА;

Василя Татарина – з посади голови Жидачівської РДА;

Петра Мороза – з посади голови Буської РДА;

Ігоря Криськіва – з посади голови Бродівської РДА.

 

Як зазначено в розпорядженнях, усіх їх звільнено "у зв’язку із закінченням строку повноважень Президента України".

 

Загалом на Львівщині є 20 райдержадміністрацій. 22 липня Володимир Зеленський звільнив голову Стрийської РДА, 9 липня - Турківської, Пустомитівської, Кам’янка-Бузької, Жовківської та Дрогобицької РДА. А напередодні, 8 липня – голів ще трьох райдержадміністрацій Львівщини: Самбірської, Мостиської та Городоцької. Таким чином усі райони Львівської області залишилися без очільників, яких призначав попередній президент України Петро Порошенко.

 

Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський на своїй fb-сторінці прокоментував, що попередні та вчорашнє звільнення голів РДА є "наслідком того, що державні органи підло саботують виконання програм для власних людей, працюють «на вибори» замість того, щоб виконувати свою роботу, за яку з бюджету їм платили заробітну плату". Він уточнив, що мова про незадовільний рівень виконання обласних цільових програм на 2019 рік. За словами Мальського, на реалізацію 30 обласних цільових програми на 2019 рік в обласному бюджеті передбачено 1,52 млрд грн. За перше півріччя фінансування здійснювали по 23 програмах а за 7 програмами за пів року не було профінансовано жодної гривні. Програми виконані в середньому на 30-35%. Ритмічно відбувалося фінансування лише шести з таких програм, натомість за чотирма – критично низький рівень фінансування.

 

13.08.2019