Російська влада намагається заблокувати заклики на акції протесту на YouTube.

З відповідною вимогою Роскомнагляд звернувся до Google.

 

 

Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) надіслала концерну Google листа з вимогою вжити заходів «щодо недопущення рекламування несанкціонованих (незаконних) масових заходів» на YouTube. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті відомства в неділю, 11 серпня.

 

Претензії Роскомнагляду полягають в тому, що рекламні інструменти YouTube нібито дозволяють «низці структур, які мають канали на цій платформі, поширювати інформацію про заходи, спрямовані на зрив виборів федерального і реґіонального значення». Зокрема, мова йде про пуш-повідомлення, які, як стверджує Роскомнагляд, «отримують навіть ті користувачі, котрі не підписані на канали згаданих структур».

 

Роскомнагляд попереджає Google, що якщо концерн не вживе відповідних заходів, то «Російська Федерація буде розцінювати це як втручання в суверенні справи держави, а також ворожий вплив і перешкоджання проведенню демократичних виборів у Росії». «За цим може послідувати адекватна реакція», – застерігає відомство, проте не уточнює, яка саме.

 

Популярний відеогостинґ YouTube є дочірньою компанією Google. Концерн придбав YouTube ще 2006 року за 1,6 млрд доларів.

12.08.2019